به گزارش پارس نیوز، 

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اختتامیه رقابت علمی کنز که در دانشگاه امیر کبیر در حال برگزاری است با اشاره به حدیث حضرت علی (ع) گفت: تمام پیام علمی در حدیث امام علی (ع) است که فرمودند هرآنکه از علم استفاده کند برنده خواهد بود و آن کسی که از علم برخوردار نیست مخلوق و بنده خواهدبود و مغلوب می شود.

وی ادامه داد: این عبارتی گویا و محتوای کامل است و برگزاری چنین گردهمایی هایی مشوق جوانان برای علم است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به جایگاه علم و عالم اظهار کرد: اگر زمینه های لازم برای دستیابی به علم فراهم شود ثمرات آن ارزشمند خواهد بود.

صالحی درباره قدرت استکباری آمریکا گفت: این قدرت به واسطه دانش خود به تمام کشورهای جهان زور می‌گوید، اما حضرت علی فرمودند هرکه قدرت علمی داشته باشد پیش می‌رود و هرکه نداشته باشد مخلوق است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: برای پیش بردن حقانیت خود راهی جز مسلح شدن به علم نداریم و باید به دنبال علم برویم و با خواهش و تمنا این خواسته محقق نمی‌شود بلکه باید امکانات و بسترهای لازم فراهم شود.

وی با اشاره به جایزه مصطفی (ص) اظهار کرد: این جایزه بستر مناسبی برای زیرساخت های علمی است و این جایزه جایگاه ایران را در میان کشورهای اسلامی بالا برده است.

صالحی ادامه داد: با همت بلند قامت علمی است که توانسته ایم این جایزه را برگزار کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی به دانشمندان خارجی گفت: خوشحالم که در این جشنواره حضور داریم زیرا دانش بزرگترین قدرت است و اگر قدرت داشته باشید موفق خواهید بود و تمام تلاش خود را به کار ببرید تا مردم را با دانش آشنا کنید.