به گزارش پارس نیوز، 

سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع کشورمان که برای شرکت در هشتمین دوره ی برگزاری نمایشگاه دفاعی اندونزی به جاکارتا سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با مقامات عالی رتبه سیاسی، دفاعی این کشور عصر روز جمعه با «ژنرال ویرانتو» وزیر ارشد هماهنگی های سیاسی، امنیتی و حقوقی اندونزی دیدار کرد. سردار تقی زاده در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی میان دو دولت و دو ملت و با یادآوری اراده سیاسی مقامات عالی جاکارتا – تهران، نقش دو کشور را در تحکیم سیاست و امنیت در جنوب غرب و جنوب شرق آسیا مهم ارزیابی کرد و بر ضرورت ارتقاء حجم همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی تاکید کرد.

وی تحریم های غیر قانونی و ظالمانه آمریکا علیه دولت و ملت ایران را ادامه تعرضات غیرمنطقی این کشور علیه هنجارها، توافقات و موازین بین المللی عنوانو اظهار کرد :پیام مهم خروج آمریکا از برجام، بی اعتمادی کلیه کشورهای جهان و حنی متحدین این کشور  علیه امریکا را به همراه داشته است.

سردار تقی زاده با اشاره بر سیاست های صلح جویانه ایران در قبال کشورهای منطقه اعلام کرد: قدرت دفاعی ایران همواره در خدمت تحکیم صلح و ثبات واستمرار امنیت در منطقه بوده و ایران در طول تاریخ معاصر خود هیچگاه آغاز گر جنگ علیه کشورهای همسایه خود نبوده و همواره بر روش های  مساعدت آمیز جهت حل مشکلات منطقه تاکید کرده است.

ژنرال ویرانتو وزیر ارشد هماهنگی های سیاسی، امنیتی و حقوقی با ابزار خرسندی از فرصت حضور هیئت دفاعی ایران اسلامی در هشتمین دوره ی نمایشگاه دفاعی اندونزی گفت: روابط میان تهران ، جارکاتا بسیار طولانی مدت و مملو از احترام و درک متقابل است و اطمینان دارم این سفر نقش مهمی در توسعه روابط  دو جانبه داشته و قطعا آثار و نتایج آن می تواند بر ایفای نقش موثر دو کشور در تحکیم ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمک کند.

وی با اشاره بر توانمندی های فنی و فناورانه ایران در ابعاد مختلف، خواستار توسعه مناسبات میان کشورهای جهان اسلام شد و گفت: جاکارتا به صورت فعال کمک‌های خود را به کشورهای اسلامی نظیر افغانستان و فلسطین ارسال کرده و بر سیاست های خود مبنی بر ایجاد و تحکیم عدالت در میان کشورهای جهان بویژه کشورهای اسلامی تاکید داریم.

وزیر ارشد هماهنگی های سیاسی، امنیتی و حقوقی اندونزی درپایان تصریح کرد: اندونزی در مبارزه با تروریسم همواره پیشرو بوده و در تلاش است تا با کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا نسبت به قطع کمک‌های مالی به گروه‌های تروریستی اقدامات مهمی را برنامه ریزی کند.