به گزارش سرویس سیاسی پارس، موج جدید تخریب های علیه شهردار اسبق تهران شروع شده، شاید کمتر کسی فکر می کرد قالیباف در کمتر از چند ماه با پیشوند شهردار اسبق معرفی شود و این خود حاکی از مدیریت بی ثبات در شهرداری تهران و انتخاب 3 شهردار در کمتر از یک سال توسط شواری شهر اطلاح طلبان است.

در طول دوران 12 ساله مدیریت شهری قالیباف، وی هیچگاه از تخریب ها مصون نبود و این حجم از هجمه نیز تنها از سوی اصلاح طلبان شکل نمی گرفت و داستان زمانی تلخ می شود که عده ای از اصولگرایان بجای نقد دلسوزانه دست به تخریب می زدند.

نکته جالب پیرامون قالیباف که تجربه شخصی نگارنده می باشد روحیه فرانقدپذیری اوست به این معنی که او نه تنها نقدهای فرد منتقد را می پذیرد بلکه نقاد را مسئول پیگری و رفع مشکل می‌کرد و نمونه مصداقی آن بسیار موجود است که از مهم ترین آن ها می توان به واگذاری مدیریت برخی از گرمخانه‌های ایجاد شده توسط شهرداری به دانشجویان جنبش عدالتخواه برای رفع مشکل مردم بی خانمان اشاره کرد.

علت تخریب های قالیباف چیست؟

جریان اصلاحات به خوبی به این مهم رسیده است که نمی تواند منکر عملکرد مثبت قالیباف و تغییرات اساسی او در هر مجموعه ای که کار کرده است شد لذا زمانیکه اخلاق کنار گذاشته شود طبیعتا موج تخریب شروع می‌شود و ابتدایی ترین مثال آن صحبت‌های اسحاق جهانگیری خطاب به قالیباف در مناظرات ریاست جمهوری است که بجای تمجید از ساخت سازه ای عظیم همچون پل صدر که جز 11 پل برتر جهان است در قلب شهر تهران و کاهش بار ترافیکی آن منطقه ادعا می کند که این کار بی‌مورد بوده و باید بجای آن مشکلات زیست محیطی تهران حل می‌شد. پر واضح است جهانگیری هیچ وقت توضیح نداد اگر پل صدری که با این عظمت در طی حدود 2 سال ساخته شده بد است دولتی که تا آن موقع 4 سال تمام اختیارات و بودجه را در اختیار داشت چه کاری انجام داده که امروز آن را می خواهد در مقابل پل صدر که فقط یکی از سازه‌های ‌اعجاب انگیز مدیریت جهادی حاکم بر شهر تهران است قرار دهد.

چرا قالیباف موجب ایجاد ترس میان اصلاح طلبان و حتی برخی اصولگرایان تندرو شده است؟

همان‌طور که مطرح شد قالیباف در هر پست مدیریتی که قرار گرفته توانسته تحولی عظیم در مجموع خود ایجاد کند. تنها نگاه کوتاهی به عملکرد عمرانی شهرداری تهران از این جهت که قابل لمس تر می باشد گواه این ادعاست. قالیباف در مدت بسیار کوتاهی توانست پروژه‌های عظیمی که به یادگار از چندین شهردار پیشن مانده بود را اتمام کند، تونل رسالت، برج میلاد و میدان رسالت از جمله این پروژه‌هاست همچنین در این زمینه می‌توان به اجرا و اتمام پروژه‌هایی اشاره کرد که برخی از آن‌ها در دنیا جزء بی‌نظیرترین‌‌ها هستند و در این زمینه می‌توان به پل صدر، تونل نیایش، بزرگراه امام علی(ع)، تونل توحید، اضافه کردن 8 باند به اتوبان آزادگان و اتمام آن، اتوبان ستاری، زین الدین، خرازی، باکری، شهید همدانی، شهید فهمیده و ... همچنین ساخت پارک هایی چون آب و آتش، باغ پرندگان، نهج البلاغه، یاس و سازه‌ی زیبای پل طبیعت و مجموعه‌ی تفریحی شهدای خلیج فارس اشاره کرد که تنها بخش کوچکی از خدمات شهردار اسبق است. اضافه کنید که قالیباف متروی تهران را با 2 خط و حدود 20 ایستگاه تحویل گرفت و در پایان آن را با 7 خط و 159 ایستگاه تحویل داد.

رمز تمام تخریب های تازه شروع شده قالیباف ساخت و اجرای تک تک این پروژه‌هاست، رقیب هنوز به قالیباف به عنوان محدود جامانده قافله هشت سال دفاع مقدس نگاه می‌کند که سنگر امروز را به خوبی شناخته و با کار و مدیریت جهادی منشاء تحولات عظیم و خدمت رسانی درست و مفید به مردم شده است. همانطور که پیش‌تر مطرح شد زمانیکه اخلاق کنار گذاشته شود پای تخریب به میدان آمده و می‌شود شایعات امروز که هر از چند‌گاهی در صفحات مجازی پخش می‌شود.

خبری نقل محافل شده که محمدباقر قالیباف این بار قرار است کار شبانه روزی و جهاد را در بنیاد مستضعفان اجرایی کند و همین کافی است که جریان مقابل مجدد تمام هم و غم خود را برای تخریب به میدان بیاورد، اینکه این خبر صحت دارد یا نه را به الواقع کسی نمی داند اما تنها چیزی که دو طرف برروی آن اشتراک نظر دارند  این است که قالیباف می تواند مجدد برگ زرینی را در کارنامه خود و انقلاب قرار دهد.