به گزارش پارس نیوز، 

تشکل های مردمی - دانشجویی در واکنش به کشتارهای اخیر در نیجریه در بیانیه ای تاکید کردند: حرکت اسلامی نیجریه با تقدیم هزاران شهید و مجروح به مبارزات مسالمت‌آمیز خود پای بند بوده است و این همه بواسطه‌ی تعلیمات شیخ صلح‌طلب مُصلح ابراهیم زکزکی است اما مدعیان صلح جهانی ترجیح می‌دهند چشم بر هرآنچه در نیجریه می‌گذرد ببندند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

قَدْ کَانَتْ لَکُمْ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ فِی إِبْرَاهِیمَ وَالَّذِینَ مَعَهُ إِذْ قَالُوا لِقَوْمِهِمْ إِنَّا بُرَآءُ مِنْکُمْ وَمِمَّا تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ

برای پنجمین بار متوالی خلال سال‌های گذشته، اعضای حرکت اسلامی نیجریه و پیروان شیخ ابراهیم زکزکی، هزینه‌ای که برای سخن حق‌شان می‌پردازند سُرب داغی است که سینه‌هایشان را شکافته و خون سرخ‌شان را بر پوست تیره‌ی تن‌هایشان جاری ساخته: بیش از ۶۰ شهید و صدها زخمی در جریان راهپیمایی نمادین اربعین در نیجریه.

در معرکه‌ی هجمات و جوسازی‌های رسانه‌ای علیه حرکت اسلامی نیجریه، آنچه تلخ‌تر است به مسلخ کشیده شدن آرمان این شیخ مصلح تقریبی در دل آفریقا است. آرمانی فراتر از نگرش‌های تنگ نظرانه‌ی طائفی و مصلحت اندیشی‌های سیاسی که بدنبال برانگیختن مردمی مستضعف و محروم، علیه ساختارهای فاسد بوده است.

در نیجریه، کشوری که هر جریان معارض و مخالف دولت، در چشم به هم زدنی دست به سلاح خشونت برده و جواب «های» دولت بی‌کفایت نیجریه را با «هوی» برخاسته از لوله تفنگ می‌دهند، حرکت اسلامی نیجریه با تقدیم هزاران شهید و مجروح به مبارزات مسالمت‌آمیز خود پای بند بوده است و این همه بواسطه‌ی تعلیمات شیخ صلح‌طلب مُصلح ابراهیم زکزکی است اما مدعیان صلح کل جهانی ترجیح می‌دهند چشم بر هرآنچه در نیجریه می‌گذرد ببندند چراکه طنین صدای خمینی بت‌شکن را در کلام شیخ ابراهیم می‌شنوند. از این روست که علی‌رغم گذشت ۳ سال از دستگیری غیرقانونی شیخ ابراهیم و همسرش و باوجود حکم برائت دادگاه نیجریه حاضر به آزادی او نیستند.

در چنین اوضاعی بر نهادهای بین‌المللی است که صدای مظلومین حرکت اسلامی نیجریه را بشنوند؛ بر دولت‌ها ـ خصوصا دولت جمهوری اسلامی ایران ـ است که واکنشی فراتر از بیانیه های کم‌خاصیت برای رسیدگی به اوضاع اسفناک نیجریه از خود نشان دهد و بر تشکل‌های مردمی است که دهان به اعتراض در برابر کشتارهای مکرر علیه اعضای حرکت اسلامی نیجریه بگشایند.

از این رو تشکل‌های دانشجویی و مردمی ذیل از تمامی فعالین مردمی برای حضور اعتراضی در برابر دفتر سازمان ملل در روز سه شنبه ۱۵ آبان ساعت ۱۵ دعوت به عمل می‌آورند.

بسیج دانشگاه مذاهب اسلامی

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

جامعه اسلامی دانشجویان

بسیج دانشگاه امام صادق (ع)

اتحادیه بین المللی امت واحده

جنبش عدالت‌خواه دانشجویی

دفتر تحکیم وحدت

۱۴ آبان ۱۳۹۷