به گزارش پارس نیوز، 

وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی 700 فرد و نهاد را که به‌ تازگی در فهرست تحریم‌های ضد ایرانی واشنگتن قرار گرفته‌اند، منتشر کرد. 

این وزارتخانه روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد  دفتر کنترل دارایی‌های خارجی بیش از 700 شخص، شرکت، کشتی و هواپیما را به فهرست تحریم‌ها علیه ایران اضافه کرده است.

در این بیانیه ادعا شده است: «هدف اصلی دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا اختلال در توان ایران برای تأمین مالی اقدامات شرورانه این کشور است. این تحریم‌ها فشار بی‌سابقه‌ای بر ایران به منظور کشاندن آن بر سر میز مذاکره برای دستیابی به توافقی جامع اعمال می‌کند. توافقی که مانع دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای و توسعه موشک‌های بالستیک این کشور می‌شود و به فعالیت‌های شرورانه و گسترده آن در منطقه پایان می‌دهد.»

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی نام 50 بانک و شعبات و شرکت‌های وابسته به آنها، 200 شخص و کشتی در حوزه کشتی‌رانی، یک شرکت هواپیمایی (ایران ایر) و 65 هواپیمای آن و همچنین سازمان انرژی اتمی و 23 شرکت وابسته به آن را به فهرست تحریم‌های آمریکا علیه ایران اضافه کرده است.

بانک مرکزی، بانک آینده، ملت، قوامین، ملی، کارگشایی، کشاورزی، مسکن، توسعه صادرات، صنعت و معدن، رفاه کارگران، تجارت، بانک شهر، پست بانک، از جمله بانکهایی هستند که در فهرست تحریم‌های جدید قرار گرفتند.

شرکت سرمایه‌گذاری غدیر و 92 نهاد وابسته به آن، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در فهرست تحریم‌های جدید قرار دارند.