به گزارش پارس نیوز، 

انگلیس نیز از برگشت تحریمها علیه ایران ابراز تأسف کرد.

سخنگوی «ترزا مِی» نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد: «ما از اعمال مجدد تحریمهای آمریکا علیه ایران متأسف هستیم. انگلیس بر این باور است که توافق هسته‌ای با ایران جهان را امن‌تر می‌کند و تا زمانی که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند باشد، انگلیس نیز به اجرای این توافق پایبند خواهد بود».

وی افزود: «انگلیس همچنان از گسترش روابط تجاری با ایران حمایت کامل می‌کند و تجار انگلیسی را تشویق می‌کند تا از مزایا و فرصتهای تجاری در ایران استفاده کنند».

دولت آمریکا روز دوشنبه به صورت رسمی همه تحریم‌هایی که ذیل توافق هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱ برداشته شده بودند، باز می‌گرداند. واشنگتن همچنین گفته است ۳۰۰ شخص، نهاد و شرکت جدید در بخش‌های بانکی، بیمه، و کشتی‌رانی ایران را به فهرست تحریم‌ها علیه تهران اضافه می‌کند.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت سال جاری به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود خارج شد و اعلام کرد با خروج از برجام طی بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه تمام تحریم‌ها علیه ایران بازگردانده می‌شوند. واشنگتن همچنین تهدید کرد هر کشوری که تحریم‌ها علیه ایران را نقض کند، با پیامد‌های آن روبرو خواهد شد.