به گزارش پارس نیوز، 

سیدمحمد حسینی وزیر اسبق ارشاد کشورمان در آئین گرامیداشت ۱۳ آبان در تالار حافظ دانشگاه آزاد کرمان گفت: امسال دقیقا در روز سیزده آبان ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تحریم‌ها باز خواهد گشت که نشان از دشمنی همه جانبه آمریکا علیه ملت ایران دارد هرچند که بحث دشمنی آمریکا با ایران حداقل به ۶۵ سال قبل بازمی گردد و مربوط به امروز و فردا نیست.

وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه آمریکا می‌خواست در ایران غارتگری کند و، چون چنین اجازه‌ای به او داده نشد دشمنی خود را به هر بهانه‌ای انجام می‌دهد افزود: در کرمان در معادن سرچشمه حضور داشتند و اجازه نمی‌دادند جوانان ایرانی در آنجا کار را به دست بگیرند و فقط از آن‌ها کار‌های سخت می‌کشیدند.

وی با یادآوری اینکه آن‌ها امام خمینی (ره) را که قصد روشنگری داشت تبعید کردند چرا که فقط قصد تحقیر ملت ما را داشتند بیان داشت: امروز رفتار بد با سران عربستان تحقیر سران این کشور است.

حسینی با بیان اینکه آمریکا به دروغ مدعی حقوق بشر است تصریح کرد: آمریکا در کشور ما ده‌ها هزار مستشار داشت و از طریق ایران خاورمیانه را پوشش داده بود که با تسخیر لانه جاسوسی بساط آن‌ها برچیده شد.

وی با اشاره اگر دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی را انجام نمی‌دادند در همان سال دوم انقلاب ما شکست می‌خورد تصریح کرد: بی جهت نبود که امام این اتفاق را انقلاب دوم ذکر کرد.

وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه در بحث فروش نفت آن‌قدر کشور‌ها را تهدید می‌کند تا از ایران نفت نخرند تا کشور از نظر اقتصادی با مشکلات روبه‌رو شود گفت: ترامپ تصور می‌کند که با چند ماه فشار اقتصادی و تحریم علیه ایران کار کشور تمام است و این خیال باطل را در سر می‌پروراند.

وی با اشاره به اینکه به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیرممکن است چرا که بقیه کشور‌ها از جمله عربستان نمی‌توانند به‌تن‌هایی نفت دنیا را تامین کنند عنوان کرد: به‌همین دلیل در آستانه ۱۳ آبان وزارت خارجه آمریکا هشت کشور را از این نوع تحریم معاف کرد.

حسینی با بیان اینکه ترامپ امروز با تمام دنیا درگیر شده و جنگ او امروز تنها با ایران نیست افزود: آمریکا امروز با روسیه و چین هم سر جنگ دارد و امروز بسیاری از کشور‌ها مبادلات خود را دیگر با دلار انجام نداده و به سمت پول واحد رفتند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه آمریکا حدود ۱۵ تریلیون بدهی دارد عنوان کرد: آمریکا تنها با بالا وپایین کردن دلار بدهی‌های خود را کم می‌کند، و زمانی که دلار از چرخه اقتصادی کشور‌ها حذف شود قطعا امریکا ضربه اقتصادی بزرگی خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه امروز آزادی‌خواهان دنیا دور هم جمع شده اند و ما نقاط مثبتی داریم که نباید آن‌ها نادیده بگیریم بیان کرد: هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد و تصور به بن‌بست رسیدن از غربزده‌ها است تا ناامیدی در کشور ایجاد کنند.

حسینی با بیان اینکه پیاده روی اربعین نشان داد که هیچ بن‌بستی وجود ندارد و افراد زیادی برای اسلام آماده و جان بر کف هستند گفت: امروز تجهیزات نظامی ایران آنقدر پیشرفته است که تصور گزینه نظامی علیه کشور را از دشمنان گرفته است.

وزیر اسبق ارشاد با بیان اینکه در سایر زمینه‌ها نیز جوانان ایرانی کار‌هایی انجام دادند که امروز در بسیاری از زمینه‌های علمی در دنیا رتبه برتر قرار داریم افزود: نابسامانی‌ها و بی‌مدیریتی‌ها در داخل کشور نباید ما را ناراحت کرده و ناامید شویم چرا که این اقدامات مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از درس‌های بزرگ سیزده آبان مقاومت است و خط سازش باید کنار برود بیان کرد: آن‌هایی که دم از مذاکره می‌زدند امروز دیدند که ترامپ و آمریکا چگونه اقدام کرده و هیچ ارزشی برای برجام قائل نشدند.

وی با بیان اینکه امروز سرگذشت کشور‌هایی که آمریکا در آن‌ها وارد شده را ببینید که چگونه قتل و عام انجام می‌شوند افزود: مدعیان حقوق بشر کجا هستند که جنایات آمریکا در یمن و نیجریه را ببینند و چرا سکوت کردند.

حسینی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران هیمنه آمریکا را شکسته و چهل سال ناکامی تمام برای آمریکا گذاشته است.