به گزارش پارس نیوز، 

مجلس در جلسه علنی دوم مرداد ۹۷ طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را با ۱۹۴ رأی موافق تصویب کردند که بر اساس این طرح، بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی به استثنای رؤسای قوا، معاون اول رییس جمهوری، نواب رییس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رییس جمهوری ممنوع شد.

متعاقباً این طرح در تاریخ ۲۴ مرداد ۹۷ در شورای نگهبان بررسی شد و اعضای شورا، کلیت این طرح را تأیید کردند. در عین حال در بررسی این طرح، دو سوال جزئی باقی ماند که برای بررسی به مجلس شورای اسلامی اعاده شد.

شورای نگهبان در این باره نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس نوشته و تأکید کرده بود: «مصوبه از این جهت که مشخص نیست آیا اختیارات فرماندهی معظم کل قوا را محدود به دستگاه متبوع می کند یا خیر و نیز از این جهت که رابطه آن با اجازات خاصه مقام معظم رهبری مدظله العالی روشن نیست، ابهام دارد.»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز ششم شهریورماه به بررسی طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند و با ۲۰۹ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و پنج رأی ممتنع از مجموع ۲۶۳ نماینده حاضر ایرادات شورای نگهبان را در این مصوبه اصلاح کردند.

سرانجام سخنگوی شورای نگهبان،۲۳ شهریورماه اعلام کرد: طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که در جلسه مورخ ششم شهریور ماه جاری مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود، در جلسه مورخ ۲۱ شهریور جاری شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

پس از تصویب نهایی منع به کار گیری بازنشستگان، برخی مدیران و استانداران دولت دوازدهم که مشمول این قانون می شوند از کناره گیری خود خبر دادند؛ استانداران خراسان رضوی و اصفهان رسما کناره گیری خود را اعلام کردند.

علیرضا رشیدیان که پنجمین استاندار خراسان رضوی است ضمن بیان این مطلب گفته بود، : «با توجه به ابلاغ قانون منع فعالیت بازنشستگان، از این سمت کناره گیری خواهم کرد.»

در حالی ماموریت استاندار خراسان رضوی پایان یافته که گزینه جدید دولت برای استانداری مشخص شده است؛حسین انتظامی در انتخابات سال ۹۲ سخنگوی ستاد انتخاباتی علی اکبر ولایتی بود و پس از پیروزی حسن روحانی به دولت دعوت و معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد شد.

در دولت دوازدهم، حکم دستیار ارشد وزیر ارشاد از سوی سید عباس صالحی برای "انتظامی" صادر و در ماه های اخیر نیز زمزمه هایی مبنی بر ریاست او در سازمان سینمایی شنیده شد.

پارس کسب اطلاع کرد، ریاست انتظامی بر سازمان سینمایی منتقی و قرار است به زودی هیئت دولت او را به عنوان استاندار خراسان رضوی معرفی کند.