به گزارش پارس نیوز، 

حمید رضا ترقی"عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی" گفتگو با«پارس»،  در پاسخ به این سوال«آخوندی استعفا داد و رسما اعلام کرد نمی تواند در دولت فعالیت کند، او چرا در این ۵ سال به این نتیجه نرسید که باید از دولت خارج شود؟»، گفت: متاسفانه آقایان در دولت به حدیث پیامبر مبنی بر اینکه"اگر کسی در امور اجرا از شما قوی و توانمند بود در این شرایط، خیانت است که با حضور او مسئولیت بپذیرد" اعتقاد ندارند. آخوندی یا از ابتدا بر شرایط و ابعاد کار مسلط نبود و مسئولیت را پذیرفت و یا اینکه مسلط بود اما احساس کرد دیگر نمی تواند در مسئولیت باقی بماند.

وی افزود: در هردو شرایط، جامعه و مردم بودند که از ضعف مدیریت متزلزل شدند؛ آخوندی چگونه می خواهد صدمه ای که در حوزه مسئولیتش به کشور وارد کرد جبران کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: نمی شود مدیری بیاید، مردم و نظام را معطل کند و سپس مدعی شود که با این شرایط و برنامه ها نمی توانم کار کنم. آنها به اندازه کافی با ضعف مدیریت و نارکارآمدی به جامعه و کشور خسارت وارد کردند از این رو حق است مجسل این خسارت را مطالبه کند.

ترقی با بیان اینکه مسئولان ناکارآمد باید پاسخگوی اقداماتشان در زمان حضور در دولت باشند، افزود: معتقدم باید فرآیندی ایجاد شود تا مدیران ناتوان که فاقد مسئولیت هستند پس از خروج از دولت بازخواست شوند، نمی شود بر کرسی مسئولیت تکیه و با ناتوانی خود ضربه بزنند، مردم را ناراضی کنند و راحت با استعفا در امنیت قرار گیرند. اصلا عادلانه نیست و ظلم به مردم است.

وی درباره اینکه" به عملکرد  شریعتمداری در وزارت صمت انتقادهای زیادی مطرح می شد اما او از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی کار به مجلس معرفی شد، چرا روحانی مُصر است از آنها در دولت استفاده کند؟"، گفت: ظاهرا آقای رئیس جمهور دچار قحط الرجال شده و فقط از نیروهای نزدیک و همسو با خود در کابینه استفاده می کند، او(رئیس جمهور) باید از افراد قوی، توانمند و واجد شرایط که می توانند بار مسئولیت سنگین را برعهده گیرند انتخاب کند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: روحانی خود را محدود به اطرافیانش کرده و این نگاه باعث می شود کشور و مردم ضرر کنند و سیستم دولت ناکارآمد بماند به هرحال وقتی وزیری در یک وزارتخانه موفق عمل نکرد و در آزمون سربلند بیرون نیامد طبیعی است که نباید او را در وزارتخانه دیگر به کار گرفت.

ترقی با بابیان اینکه حوزه صنعت به شریعتمداری بیشتر نزدیک بود، گفت: او سابقه ای در حوزه رفاه و کارگری ندارد از این رو زمان می برد تا بر امور مسلط شود و باز این مردم هستند که ضربه خواهند خورد.

وی تاکید کرد: اگر آقای روحانی فاقد نیروهای کارآمد در اطراف خود است نگاهش را تغییر دهد و از نیروهای توانمند و کارآمد که در خارج از تیم او قرار دارند استفاده کنند و واقعا در جهت حل مشکلات مردم ظاهر شوند و برنامه ریزی کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درپاسخ به این سوال"گفته می شود وزراء پیشنهادی بویژه وزیر اقتصاد هماهنگ با نوبخت و بانک مرکزی است،آیا با این هماهنگی مشکلات کاسته می شود؟"، گفت: اگر مشکلات اقتصادی مربوط به طیف خاص(نوبخت) بود باید تا الان برطرف می شد، به نظر می رسد باید عناصری که می توانند آرایش جنگی در عرصه اقتصاد داشته باشند به کار گرفته شوند. 

ترقی اظهارداشت: بدون آرایش جنگی نمی شود بر مشکلات اقتصادی فائق آمد چون دشمن در حال جنگ در حوزه اقتصاد است و ما نمی توانیم به صورت عادی ظاهر شویم، اگر عادی ظاهر شویم تغییری شکل نخواهد گرفت و حتی مشکلات نیز افزوده خواهد شد.