به گزارش پارس نیوز، 

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات پاسخگو ترین وزیر روحانی است، اما نه در هیات دولت بلکه بیشتر در نشست ها و رسانه ملی. جهرمی عموماً در خصوص بحث های تخصصی مربوط به وزارتخانه اش گفتگو می کند ولی این بار از او خواستیم تا نظرش را در خصوص همکار دولتی اش اسحاق جهانگیری بگوید.

 او با کمی تعلل گفت اختلاف نظرها در مورد های مختلف طبیعی است، گاهی ممکن است وزیری حتی با معاونین خود در برخی مسائل اختلاف نظر داشته باشد که این اختلاف نظرها بسیار سازنده است و باعث رشد میشود منتها در عرصه کاری اختیارات باید متناسب با مسئولیت وجود داشته باشد، این مسئله ای انکار ناپذیر است.

وی افزود نباید ظرفیت‌های کشور را که در شرایط فعلی مواجه با مشکلات عدیده است نادیده بگیریم و دعواهای گروهی را فدای منافع ملی مان نکنیم. آقای جهانگیری با کوله باری از تجربه در عرصه های مختلف و کارنامه درخشان شان یکی از محورهای اعتماد به دولت هستند و همواره در برنامه های مختلف دولت تاثیر گذار بوده اند.

آقای جهانگیری برای دولت و اهدافی که دولت داشته است هزینه داده اند و همواره مورد احترام تمامی اعضای قوه مجریه به خصوص آقای رئیس جمهور هستند.

وزیر جوان کابینه دوازدهم مثالی از جلسه اقتصاد مقاومتی زد و با تأکید بر اینکه دیگران باید به دستورات فرد دوم دولت گوش کنند، ادامه داد: مثلا در ستاد اقتصاد مقاومتی فرماندهی با آقای جهانگیری است و رئیس جمهور نیز این را تاکید کردند. همین هفته پس از این جلسه اولین نکته ای که مطرح شد این بود که به من گفتند مشکل مصوبات وزارتخانه ارتباطات را حل میکند، بنده هم گفتم بله البته که اگر اجرایی بشود. در مجموعه های مختلف مسائل با اولویت های متعددی وجود دارد. این موضوع به ما مسئولان برمی‌گردد که چگونه آن را مدیریت کنیم وقتی معاون اول آقای رئیس جمهور دستور می‌دهند باید با بالاترین کیفیت اولویت بررسی شود، سخنان ایشان را به عنوان مسئول هماهنگی بپذیریم و اهمیت دهیم.

آذری جهرمی گفت: آقای واعظی و آقای نوبخت نیز همین طور هستند هر کدام از آنها در حوزه های خودشان می توانند نقش آفرینی کنند.

بارها دیده ایم آقای واعظی نظر آقای جهانگیری برایشان بسیار حائز اهمیت است اختلاف نظر عمیقی بین آقای نوبخت و جهانگیری نیست هرچند باید در کابینه بپذیریم فردی که مسئول است و سمت بالاتری دارد دستور می دهد و ما نیز بهتر است تبعیت کنیم. طبیعتاً هر کدام از اعضای کابینه درباره نوع عملکرد اش نسبت به افکار عمومی و مجلس باید پاسخگو باشد، بنابراین نمی‌توان سمت داشت اما اختیار نداشت.

بحثی که آقای جهانگیری مطرح کردند شاید به نوعی یادآور این موضوع است که طبق افکار عمومی و جریان های سیاسی از ایشان زیاد است، لذا ایشان در بعضی موارد دیدگاه متفاوتی دارد که البته تمام سازنده است.

وی تأکید کرد مطالبه ما از کسانی که همراه دولت هستند و جزو ارکان اصلی حامیان دولت محسوب می شوند این است که به جای پرداختن به چنین مسائلی فضای به وجود بیاورند که همدلی ها بیشتر بشود، می‌دانیم که دولت در داخل مخالفت های جدی دارد هرچند اشکالات را می پذیریم و میدانم این موضوع به دلیل این است که دولت باید با بدنه و نخبگان سیاسی راهی را باز کند تا بتوانیم چنین مسائلی را در نشست‌های مان پیگیری کنیم.

آذری‌جهرمی: جهانگیری برای دولت وزنه است و برای دولت هزینه داده/ جامعه انتظارات زیادی از وی دارند و مسئولیت ایشان هم زیاد است/ شاید انتظار اختیارات بیشتری دارند؛ دولت نیاز به هم‌افزایی دارد نه اختلاف