به گزارش پارس نیوز، 

«سرگئی ورشینین»، معاون سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز (سه شنبه) اعلام کرد تهران، مسکو و آنکارا دور بعدی گفتگوهای بلندپایه خود را درباره سوریه در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان، برگزار خواهند کرد. ورشینین این خبر را در جریان برگزاری نشست امروز معاونان وزاری خارجه سه کشور شرکت‌کننده در مذاکرات آستانه (که در وزارت خارجه روسیه برگزار شد) اعلام کرد.

لازم به ذکر است، نشست سه جانبه حسین جابری انصاری، الکساندر لاورنتیف و سدات اونال مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در گفتگوهای آستانه در تالار تشریفات وزارت امور خارجه روسیه آغاز شده است. معاون لاوروف هدف از برگزاری نشست امروز را رایزنی درباره گشت زنی های نیروهای این سه کشور در سوریه، بررسی شرایط این کشور و همچنین برنامه‌ریزی برای نشست آتی بلندپایه آستانه اعلام کرد.

الکساندر لاورنتیف در ابتدای نشست امروز با اشاره به موفقیت مذاکرات صلح سوریه در قالب گفتگوهای آستانه، گفت: در این شرایط حساس، سه کشور ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضامن آتش بس به هماهنگی بیشتری برای حل نهایی مسئله سوریه و به‌ویژه ادلب نیاز دارند.

در ادامه این گزارش آمده است شرکت کنندگان در دهمین نشست بین المللی درباره سوریه که ماه ژوئیه سال جاری میلادی در شهر سوچی روسیه برگزار شد، توافق کرده بودند که نشست بعدی را ماه نوامبر برگزار کنند.