به گزارش پارس نیوز، 

احد آزادی‌خواه درباره جلسه امروز (سه شنبه، ۱ آبان) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع دیپلماسی فرهنگی با حضور وزیر امور خارجه مورد بحث قرار گرفت؛ مهمترین چالش در این حوزه بحث تشتت دستگاه‌های فرهنگی خارج از کشور است که مدیریت و انسجام واحد ندارند و همین امر باعث شده در بحث دیپلماسی فرهنگی نتوانیم اثرگذاری مطلوب و خوبی داشته باشیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند؛ همچنین ابراهیمی ترکمان رییس سازمان ارتباطات گزارشی از رایزن‌های فرهنگی سازمان در حوزه چاپ و نشر کتاب، فیلم، موسیقی و موضوعات مختلف همچون ادبیات فارسی ارائه داد که اقدامات خوبی انجام می‌دهند.

نظر مثبت کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به گزینه وزارت صنعت

وی با بیان اینکه مقرر شد کمیسیون فرهنگی مجلس از این به بعد در حوزه دیپلماسی فرهنگی فعالتر شود، در تشریح دستور کار دوم کمیسیون گفت: رضا رحمانی گزینه وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در این کمیسیون، برنامه‌های خود را تشریح کرد ضمن آنکه نمایندگان نقطه نظرات خود در این حوزه را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه جمع‌بندی کمیسیون فرهنگی نسبت به رحمانی مثبت است، ادامه داد: در این جلسه در مورد بازار کاغذ به صورت کلی بحث شد؛ ضمن آنکه به وی اعلام شد یکی از کارهای تخصصی کمیسیون فرهنگی مجلس، بحث اقتصاد و فرهنگ است.