غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که از چهار وزیر پیشنهادی سه‌نفر کارشان سخت باشد و با مشکل مواجه شوند.

وی افزود: آقایان دژپسند،‌شریعتمداری و اسلامی سه نفری هستند که کارشان خیلی سخت است. به نظر می‌رسد کار آقای رحمانی راحت‌تر است و مجلس با او همراه‌تر است.

مجلس هم انتظار و توقع بیشتری برای معرفی افراد داشت؛‌به هر حال در زمان جنگ اقتصادی ما انتظار داشتیم سربازان آماده به جنگ معرفی شوند؛‌سربازان کهنه خیلی‌ نمی‌توانند کارآیی داشته باشند.

 نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس درباره معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی ‌کار،‌ اظهار داشت: فکر نمی‌کنم فضای مجلس برای رای اعتماد به شریعتمداری مناسب باشد. 

وی افزود: کار شریعتمداری برای رای اعتماد بسیار دشوار ‌است و حتی نسبت به سایر افراد معرفی شده دشوارتر است.

 نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شریعتمداری در وزارت صمت،‌ گفت: ما عملکرد شریعتمداری را در حوزه وزارت صنعت دیدیم حال به عنوان گزینه‌‌ای معرفی شده است که هیچ سابقه مرتبطی با این وزارت‌خانه ندارد.

جعفرزاده در ادامه عنوان کرد که مردم ‌می‌گویند مگر قحط الرجال است که باید یک وزیر از یک وزارتخانه به وزارتخانه دیگر برود هر چند انتظار می رفت وزیر جدید از ‌جامعه کارگری معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه فکر نمی‌کنم فضای مجلس برای رای اعتماد به شریعتمداری مثبت باشد، گفت: کار او برای گرفتن رای ‌اعتماد بسیار دشوارتر از سایر وزرای معرفی شده است. ‌فکر نمی کنم فضای مجلس برای رای اعتماد به شریعتمداری مناسب باشد. کار او برای رای اعتماد بسیار دشوار است و حتی ‌نسبت به سایر افراد معرفی شده دشوارتر است.‌

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مجلس برای رای اعتماد به شریعتمداری، تا این لحظه منفی است،‌ گفت:‌ کسی ‌که عملردش خوب نبوده و استیضاح وی بوده، اگر یک مرتبه برای یک وزارتخانه دیگر معرفی شود، چنین فضایی در مورد او ‌طبیعی است.‌