به گزارش پارس نیوز، 

متن کامل نامه رییس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت که امروز دریافت شد به شرح ذیل است و متن خبر منتشره قبلی نیز به درخواست ایشان اصلاح شد.

«مدیر عامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی

با سلام و احترام

در تاریخ ‍11مهر ماه ‍1397 خبری در خصوص سخنان اینجانب در نشست خبری سازمان مردم نهاد «دیده بان شفافیت و عدالت» در ساری توسط آن رسانه (کد خبر 83053286)منتشر گردید که به دلیل تحریف آشکار در متن و انتخاب تیتر نامناسب به خوراک تبلیغاتی رسانه‌‌های معاند علیه نظام جمهوری اسلامی تبدیل گردید و برخی رسانه های داخلی نیز با اعتماد به ایرنا آن را منتشر کردند.

اینجانب در سخنانم هرگز نگفتم که «40 سال پس از انقلاب اسلامی قدرت در اختیار عده‌ای بی‌سواد، پر رو، پسرخاله، رفیق و همکلاسی بود» و تصور می‌کردم با انتشار تکذیبیه و توضیحات در باره این خبر نادرست، ایرنا خود نسبت به تصحیح خبر و اطلاع رسانی به مخاطبان اقدام نماید.

اما از آنجا که چنین اقدام قابل انتظاری صورت نگرفت، لذا توضیحات فوق را به نحوی که امکان بیشتری برای دیده شدن در سایت داشته باشد، منتشر نمایید. ضمنا لازم است خبر اولیه حذف و یا حداقل اصلاح گردد .

براساس سخنان بیان شده و فایل صوتی آن که برای شما نیز ارسال می‌شود، اینجانب در تحلیلی کلی به پدیده فساد و به منافذ بروز آن اشاره کردم؛ تحلیلی که همه کشورهای جهان را دربر می‌گیرد.

و حتی در بخشی که به موضوع شایسته سالاری در انتصابات اشاره داشتم، نه عبارت «40 سال پس از انقلاب اسلامی» را بکار بردم و نه کلمه «جمهوری اسلامی» را. اما این دو عبارت توسط خبرنگار ایرنا به سخنان من افزوده شده و تحریفی اینچنین را رقم زده است.

آنچه گفته‌ام به شرح زیر است:

« یکی از آثار خیلی منفی فساد، فساد در توزیع قدرت است. فساد فقط در توزیع ثروت پیدا نمی‌شود [بلکه] در توزیع قدرت هم پیدا می‌شود و اتفاقا از طریق فساد در توزیع قدرت به فساد در توزیع ثروت می‌رسیم. یعنی یکی از عوامل پیدایش فساد، نقض ملاک‌های شایسته‌سالاری است، یعنی کار را به دست که می‌دهیم. اگر کار را دادید دست آدم بی‌سواد پُررو یک جور نتیجه می‌گیریم [و اگر] کار را بدهیم دست آدم باسواد دانشمند متواضع یک جور دیگر نتیجه می‌گیریم. اگر کار دست پسرخاله‌ها بود و آدم‌های لایق، حذف بودند از صحنه، یک جور نتیجه حاصل می‌شود و اگر کار به کُننده‌اش سپرده شود یک جور دیگر نتیجه حاصل می‌شود.