به گزارش پارس نیوز، 

آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی عصر امروز در همایش "عاشورایی می‌مانیم" در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد اظهار داشت: عنوان همایش عنوان بسیار ارزشمندی است؛ عنوان عاشورایی می‌مانیم عنوان پر معنایی است، اما نکته قابل توجه این است که قبل از اینکه عاشورایی بمانیم باید بدانیم که چگونه عاشورایی بشویم در درجه اول خاصیت عاشورایی شدن را پیدا کنیم.

امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: عاشورایی شدن به معنای انقلابی شدن است؛ عاشورایی یعنی انسانی که در حرکت‌های جهادگرانه در خط اهداف انقلاب در برابر بینش او نه حب قدرت است، نه مقام، نه زندگی، نه رسیدن به موقعیت و نه کسب ثروت است و فقط انقلاب، اهداف، دوام و بقا انقلاب برای او مهم است.

آیت‌الله علم الهدی تصریح کرد: وجود مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) در انقلابی بودن کسی را می‌خواهد که جایی که پای معیارها، آرمان‌ها و اهداف انقلاب وسط می‌آید حتی زندگی روزمره خود را هم فدای آن کند.

وی با طرح سئوال اینکه چرا عاشورایی بمانیم؟ افزود: بعضی‌ها فکر می‌کنند انقلاب تنها مربوط به مقطعی خاص و برهه خاصی است، اینطور نیست انقلاب مقطعی نیست؛ در جریان پیروزی انقلاب سال ۵۷ سرآغاز پیروزی انقلاب بود، نه پیروزی انقلاب؛ ما در وسط مسیر انقلاب هستیم و انتهای انقلاب ما باید توسعه اسلام بر سراسر جهان، حاکمیت اسلام بر تمام ارزش‌های دنیا، اجرا و اقامه قسط و عدل قطعی اسلامی در همه جهان باشد؛ این پایان انقلاب ماست و انقلاب تمام نشده است؛ معنای عاشورایی بمانیم یعنی همین که انقلابی بمانیم، چون عاشورا تمام نشده پس انقلاب هم تمام نشده است.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: عاشورای امام حسین (ع) آن روز شروع شد، امروز ادامه دارد و این که شنیده‌اید امام زمان خود را با اسم امام حسین (ع) معرفی می‌کند می‌خواهد بگوید من دنباله انقلاب جدم حسین (ع) هستم و من آمدم که انقلاب حضرت را تمام کنم و به نتیجه برسانم.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: باید شما برادر و خواهر به عنوان نسل سوم و نسل چهارم که می‌خواهید این مسیر را ادامه دهید از الان در برابر بینش شما آرمان‌ها و اهداف انقلاب باشد؛ توسعه عدل اسلامی در عرصه‌های اجرایی، توسعه اندیشه اسلامی در حوزه‌های فکری، توسعه ارزش‌های اسلامی در حوزه جریان‌های آرمانی و قلبی این به عنوان یک اصل باید در بینش و قلب شما باشد و به دنبال این هدف با تمام قوا حرکت کنید.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به مشکل امروز جامعه ما تصریح کرد: مشکل جامعه ما این است که یک عده از انقلابی‌ها از انقلاب خسته شده‌اند و نه حاضرند از قطار انقلاب پیاده شوند و نه میدان را به جوان‌تر‌ها می‌دهند و شروع کردند به توجیه جریان‌های وابسته به انقلاب و با این توجیه؛ عامل رکود و سقوط انقلاب می‌شوند؛ مشکل ما با اینهاست و نه با دشمنی که در این جامعه و مملکت هیچ کاره است؛ مهم برای ما خودمان هستیم؛ مشکل ما کسانی هستند که دیگر توان، حوصله و وقت انقلابی بودن را ندارند و وارد حوزه‌های توجیه‌گری‌های غلط می‌شوند.

وی افزود: شما برادران و خواهران جوان با فکر رسا، اندیشه والا واقعیت انقلاب را تشخیص بدهید و آرمان‌های انقلاب برای شما کاملا شفاف است؛ وظیفه شماست که کسانی که از انقلاب خسته شده‌اند را کنار بزنید و بایستید و جایش را پر کنید.

آیت الله علم الهدی در پاسخ به سئوال عدم برگزاری کنسرت در مشهد اظهار داشت: در بحث کنسرت ابتذال مطرح است؛ ابتذال عامل مولد فساد است، بازار ابتذال نباید در شهر راه بیفتد و شهر را بگیرد، این شهر متعلق به امام رضا (ع) است؛ همه جریانات فرهنگی هم قائل به این مطلب هستند و همه بر این عقیده‌اند که دشمن می‌خواهد مشهد را از قداست بیندازد ما نباید بگذاریم که بازار فساد و ابتذال در شهر حاکم شود.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به جوان و جوانگرایی اظهار داشت: مسئله جوان گرایی و مدیریت جوان برای ما یک اصل است خصوصیات یک جوان ابتکار، تازه نفس بودن و خلاقیت اوست.

آیت الله علم الهدی در پاسخ به سئوالی در زمینه وظایف تشکل‌های دانشجویی تصریح کرد: وظیفه تشکل‌های دانشجویی را مقام معظم رهبری روشن فرموده‌اند و ایشان جوان و دانشجو را افسران جنگ نرم معرفی کردند؛ نقش افسر در میدان اول فرماندهی و دوم خود او هم در عرصه رزم در وسط میدان است؛ شما برادران در محیط دانشگاه باید این کار را بکنید و نیرو‌ها را منسجم کنید تا در بدنه جامعه اثرگذار باشد و به سمت جریان، اهداف و آرمان‌های انقلاب فرماندهی بکنید.