به گزارش پارس نیوز، 

یازدهم مهرماه ۲۳ فعال اصلاح طلب به دعوت رئیس جمهور  راهی ساختمان سفید نهاد ریاست جمهوری شدند تا در جلسه گفتگو با رئیس دولت تدبیر و امید شرکت کنند.

دبیران کل، تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی اعضای شورای شهر مدعیون جلسه بودند؛در حالی در این جلسه بیش از 5 عضو سابق حزب منحله مشارکت از 22 اصلاح طلب حاضر در این جلسه شرکت کرده بودند که شخصیت هایی همچون هادی خامنه ای، رسول منتجب نیا، احمد حکیمی پور، الیاس حضرتی و غلام حسین کرباسچی حضور نداشتند.

این اولین جلسه مشورتی جریان اصلاحات با رئیس دستگاه اجرا نبود. پس از انتخابات سال ۹۲ چهره های اصلاح طلب در جلسه ای با منتخب مردم در مرکز تحقیقات استراتژیک واقع در میدان نیاوران دیدار کرده بودند و یک سال بعد(۹۳) اصلاح طلبان در سعد آباد به دیدار روحانی رفتند.

پس از آن دیدارها کنشگران سیاسی در قالب ضیافت افطاری فعالان حزبی با رئیس جمهور در سالن سران اجلاس برگزار شد اما امسال برخلاف ادوار گذشته این نشست برگزار نشد تا آنکه بعد از بازگشست روحانی از نیویروک جهت حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، نشست اصلاح طلبان با او در پاستور تشکیل شد.

حبیب الله بوربور"عضو شورای مرکزی خانه احزاب" در گفتگو با«پارس»، در پاسخ به این سوال" دیدار رئیس جمهور با فعالان سیاسی اصلاح طلب به منزله تبعیض بین جریان های سیاسی نیست؟"، گفت: بالاخره اصلاح طلبان روحانی را انتخاب کرده اند به همین جهت باید درقبال مسائل و مشکلات اقتصادی پاسخگو باشند، البته اصلاح طلبان با او دیدار کردند تا بگویند روحانی در چارچوب افکار ما حرکت نمی کند و از او انتقاد می کنیم در حالی که عین افکار آنها عمل می کند.

وی افزود: نفس برگزاری این جلسه تازگی ندارد چرا که آنها همیشه با هم دیدار می کنند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی درباره اینکه" چرا با وجود مکشلات اقتصادی و انتقادهایی صریح اصلاح طلبان از وضع موجود همچنان دولت و جریان اعتدال بر همکاری و همسویی با اصلاح طلبان تاکید دارد؟" اظهارداشت: اگر این آقایان می گویند انتقاد داریم به صورت شفاف بگویند چه انتقادی دارند! هیئت دولت محدود است بنابراین نمی شود از همه اصلاح طلبان استفاده کنند اما همه اصولگرایان را خارج کردند و کار کاملا دست خودشان است.

"یک اصولگرا در مجموعه استانداران و یا یک وزیر اصولگرا در دولت نیست."

بوربور می گوید نشستی هم که بین آنها در پاستور برگزار شد برای رد گم کردن بود وگرنه در 5 سال گذشته مسئولیت در اختیار آنان بود.

وی با بابیان اینکه وزن و فعالیت افراد در دولت مشخص است، تاکید کرد: این نشست و برخواست ها چه تاثیری می تواند داشته باشد نتیجه تفکر و بینش آنها همین است حال جلسه محرمانه یا غیرمحرمانه برگزار کنند!

عضو شورای مرکزی خانه احزاب، اعتدالی که رئیس جمهور از آن سخن می گوید را تابلو و نشان حزب اعتدال و توسعه می داند و می گوید: نزدیکان او (نوبخت، ترکان، نعمت زاده، جنتی، واعظی) اعضای حزب اعتدال و توسعه هستند، آنها برای روحانی برنامه طراحی کردند که از اعتدال صحبت کند پس "اعتدال" او مربوط به حزب اعتدال و توسعه است.