به گزارش پارس نیوز، 

محسن حاجی میرزایی دبیرهیئت دولت یکصد و چهاردهمین جلسه هیات وزیران گزارشی ارائه کرد.

متن این گزارش به شرح ذیل است:

در جلسه امروز هیأت دولت با توجه به بارندگی های شدید اخیر و وقوع سیلاب در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و خراسان شمالی که در دهه های اخیر کم سابقه بوده است گزارش بازدید میدانی رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر صنعت، معدن و تجارت از خسارات وارده به زیر ساختها، تاسیسات زیر بنائی، اماکن مسکونی و ساختمان‌ها به هیات دولت ارائه شد . هیات وزیران واکنش سریع، به موقع و هماهنگ نهادهای مسئول در مدیریت ابعاد گوناگون حادثه، تامین برق، آب آشامیدنی و راه اندازی راههای مواصلاتی و رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان را مورد قدردانی قرارداد. سازمان برنامه و بودجه از اختصاص مبلغ یکصد میلیارد تومان برای بازسازی زیر ساختهای آسیب دیده خبر داد.

همچنین با تصویب هیات دولت برای هریک از استان‌های گیلان و مازندران مبلغ دو میلیارد تومان به صورت اعتبارات عمرانی و یک میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای و برای استانهای گلستان و خراسان شمالی یک میلیارد تومان اعتبار عمرانی و پانصد میلیون تومان نیز اعتبار هزینه ای جهت بازسازی اماکن مسکونی، ساختمان‌ها و تأسیسات زیربنایی خسارت دیده از سیل اختصاص یافت. در مجموع اعتبار اختصاص یافته به این منظور که در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران استانهای مذکور قرار می گیرد مبلغ ۹ میلیارد تومان است.

همچنین در جلسه امروز رئیس‌جمهور به اعضای دولت توصیه کردند که در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان و در انتصابات جایگزین به جوانان و زنان اولویت داده شود.