روز گذشته مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهری تهران و نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب به دعوت جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در محل ساختمان این جمعیت با اعضای شورای مرکزی دیدار و گفت‌وگو کردند.

چمران ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و شهادت هم‌وطنانمان در حادثه تروریستی اهواز به قرائت و تفسیر آیه 146 سوره عمران اشاره کرد که در این آیه شریفه به نهراسیدن، عقب نکشیدن، سستی نکردن در مقابل کافران و سازش نکردن با آن‌ها تاکید شده است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی عنوان کرد بعد از انتخابات هجمه زیادی علیه جمنا شده است و شخصیت‌های مختلف، جمنا را عامل شکست در انتخابات گذشته اعلام کردند. از آن سو عده‌ای از ما گلایه دارند که چرا بعد از انتخابات، جمنا فعالیتی نمی‌کند و در فضای سیاسی کشور نقش‌آفرینی نمی‌کند؟

چمران در ادامه و پاسخ به انتقادات مطروحه عنوان کرد: «خیلی از نقدها را می‌پذیریم اما واقعیت مطلب این است که جمنا بعد از انتخابات، جلسات مرتب داشته و مشغول کار است و این گونه نیست که فکر کنید کنار نشسته‌ایم تا انتخابات بعد؛ در حال برنامه‌ریزی و کار کردن هستیم البته مشکلات و نواقصی هم داریم».

عضو سابق شورای شهر تهران مطرح کرد: «سازوکار و راهبرد جدیدی را تدوین کرده‌ایم و برای مراکز فرستاده‌ایم که در آن به جوان‌گرایی و حضور بانوان توجه جدی شده است که هم اکنون تنها چند استان باقی مانده است».

چمران در ادامه تشریح کرد: «22 قشر مختلف جامعه را بازتعریف کرده‌ایم که در ادامه بدنه جمنا در استان‌ها را این اقشار تشکیل خواهند داد».

چمران در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های انتخابات آتی مجلس گفت: «کمیته‌های مختلفی برای بررسی نامزدها تشکیل شده است و در بعضی از استان‌ها تعداد زیادی را انتخاب کرده‌اند و در حال بررسی نامزدهای اصلح هستند».

وی در ادامه در مورد تغییر ساختار جمنا گفت: «اجتماع و شکل‌گیری چنین مجموعه‌ای در تاریخ انقلاب بی‌سابقه بوده است اما قبول داریم ضعف‌هایی بوده که در ساختار جدید تلاش شده این مشکل حل شود و با مشکلات ایام انتخابات روبرو نخواهیم شد».

عضو شورای مرکزی جمنا در جواب به ثبت جمنا در وزارت کشور گفت: «ما جبهه هستیم و حزب نیستیم، جبهه نیاز به ثبت ندارد».

چمران در خصوص نحوه عضوگیری جمنا تشریح کرد: «در این زمینه سایت و سامانه پیامکی طراحی شده است که از طریق آن عضوگیری شکل می‌گیرد».

رئیس سابق شورای شهر تهران در پاسخ به این انتقاد که جمنا بعد از انتخابات وجهه خود را از دست داده و حتی شاید در بعضی از استان‌ها اعتبار ندارد و با این مکانیسم در انتخابات مجلس شکست خواهد خورد، گفت: واقعیت مطلب این هست که فعالیت های جنبشی بر فعالیت های تشکیلاتی غلبه دارد ولی اگر بخواهیم با ساز و کار ماندگار و پایسته کار کنیم ناگزیریم از فعالیت جبهه ای.

در ادامه چمران تاکید کرد برای نتیجه گیری مناسب، یک نفر یا حتی یک گروه نمی تواند به توفیق چشمگیر برسد و بایستی کار جمعی و تشکیلاتی مناسب و البته برای خدا انجام داد.

در پایان این دیدار مهدی چمران با بیان خاطراتی از شهید مصطفی چمران یاد و خاطره این شهید گرانقدر را زنده کرد.

image_2018_9_25-14_47_45_228_DPb