به گزارش پارس نیوز، 

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که امیدوار است توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی ادامه یابد، در غیر این صورت برنامه هسته‌ای این کشور تسریع خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد : اگر ما قرار باشد به عقب بازگردیم و از توافق هسته‌ای خارج شویم، به‌طور قطع به نقطه‌ای که قبلا بودیم بازنمی‌گردیم. ما به‌طور حتم در موضعی بسیار بسیار بالاتر قرار خواهیم گرفت.

مایک پمپئو همچنین مدعی شد که با رسیدن چهارم نوامبر (روزی که ترامپ وعده داده تا دور دوم تحریم‌های ضدایرانی آمریکا را اعمال کند ) قوانین اساسا تازه‌ای در قبال کسانی که با جمهوری اسلامی ایران دادوستد داشته باشند وضع خواهد شد.

وی اشاره کرد که هم‌اکنون نیز می‌توان شاهد خروج برخی کشورها از ایران بود.

مایک پمپئو در ادامه این کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا صحبت‌های جان کری که گفته بود سیاست این دولت، تغییر نظام بوده، ‌درست است؟ گفت: نه، این سیاست‌مان نیست. من و جان بولتون بارها اظهار کرده‌ایم که این بخشی از سیاست‌های ما نیست.

وی با صحبت‌هایی مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران اظهار کرد که آمریکا تنها خواستار این است که مردم ایران هر رهبری‌ای که می‌خواهند داشته باشند.

جان کری، ‌وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، هفته‌ی گذشته اعلام کرده بود : تصمیم دولت ترامپ در ماه مه برای خروج از توافق هسته‌ای در واقع تلاشی برای منروی کردن ایران و سوق دادن این کشور به تغییرات در دولتش بود. به همین دلیل است که می‌گویم دولت (آمریکا) سیاست تغییر نظام را پیگیری و برای آن تلاش می‌کنند. به لحاظ تاریخی آمریکا تغییر نظام را به خوبی انجام نمی‌دهد.