به گزارش پارس نیوز، 

حسینعلی امیری در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجربه تاریخی به ما می آموزد که اتحاد، انسجام و همدلی بین سه قوه به ویژه بین مجلس و دولت در این شرایط خاص زمانی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: همدلی و تعامل بیش از پیش دولت بعنوان نهادی که اداره امور کشور را در بحث اجرایی به عهده دارد و مجلس شورای اسلامی به‌عنوان رکن تقنینی و نظارتی کشور بسیار مهم و حیاتی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآورشد: اتحاد، انسجام، همراهی و وحدت ملی به ویژه بین نهادهای سیاسی، قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح ضروری است.

امیری با بیان اینکه کشور در شرایط بحرانی نیست اما در شرایط بسیار خطیری قرار دارد اظهارداشت: امروز وارد جنگ تمام عیار اقتصادی که رژیم صهیونیستی و آمریکا با همکاری یکی دو تا از کشورهای منطقه بر ما تحمیل کرده‌اند شده‌ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: در این شرایط آن چیزی که می‌تواند ما را از مشکلات و توطئه‌های طراحی شده عبور دهد اتحاد و انسجام است.

امیری اضافه کرد: هر جا بین دولت و مجلس اتحاد و همراهی و درک مشترکی از مسائل شکل گرفته امور کشور خوب اداره و مشکلات مردم در مسیر حل قرار گرفته و در جایی که انشقاق حاکم بوده مسائل مردم و نظام جمهوری اسلامی اضافه‌تر شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: بنابراین در مسیر ارتقای تعامل بین مجلس و دولت همدلی و همراهی مرتب و مستمر در حال اقدام و برنامه‌ریزی است و وجدان عمومی مجلس هم حمایت از دولت را در مقاطع مختلف با شیوه‌های مختلف به اثبات رسانده است.

وی تاکید کرد: ما نیز از این تعامل و درک مشترک در این شرایط خاص خرسندیم و امیدواریم هر روز شاهد ارتقای این تعامل باشیم.

امیری در خصوص برنامه های دولت برای کمک به اقتصاد خانواده‌ها گفت: عمده برنامه‌ها و جلسه‌های دولت در خصوص سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور است.

وی اضافه کرد: سامان دادن وضع اقتصادی و کاهش آسیب‌های ناشی از تحریم‌ها از برنامه های دولت است.

این مقام مسئول اظهارداشت: همچنین رکن اختصاصی و کارشناسی دولت در ستاد اقتصادی که رئیس‌جمهوری مسئولیت راهبری آن را برعهده دارد فعال است.

امیری گفت: اگر مقایسه ای بین کشور خودمان و کشورهایی که اقتصاد آنها مبتنی بر نفت است داشته باشیم می بینم که در آن کشورها با کاهش و سقوط قیمت نفت با مشکلات زیادی مواجه شدند اما کشور ایران اداره شد و مشکلی نداشتیم.

وی بیان کرد: در این شرایط از محل درآمدهای نفتی به صندوق توسعه کمک شد که این بیانگر این است که تلاش دولت برای حل و فصل مشکلات اقتصادی کارشناسی و موثر بوده است.

امیری یادآورشد: جلسه های اقتصاد مقاومتی که از سیاست‌های راهبردی دولت و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است نیز به صورت مستمر با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار و دستورالعمل‌ها به استان‌ها ابلاغ می شود.

وی افزود: انتظار می‌رود با همکاری و حمایت مجلس شرایط اقتصادی کشور بهتر و کشور در مسیر صحیح و درستی قرار می گیرد.

معاون رئیس جمهور در خصوص سفر به استان بوشهر گفت: براساس دستور رئیس جمهوری، اعضای دولت در مناطق و استان‌ها برای پیگیری سیاستهای عمومی دولت حضور می یابند و ضمن گفت وگو با مردم طرح‌های عمرانی آماده در استان‌ها را افتتاح می کنند.

امیری اضافه کرد: افتتاح اورژانس هوایی بوشهر از جمله برنامه‌های سفر ایشان به استان است.

وی یادآورشد: اورژانس هوایی بوشهر در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر ایجاد تسهیلات لازم برای آسیب دیدگان حوادث و سوانح و امدادرسانی سریع به این افراد است.