به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا آوایی وزیر دادگستری در حاشیه جلسه امروز (۲۱ شهریور) هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: شعب تجدید نظر قاچاق در خیلی از استان‌ها نبود. تقریبا الان در اکثر استان‌ها شعب ما فعال شده است. شعب خود تعزیرات هم توسعه خوبی داشته است.

وی ادامه داد: قضاوت دوستان ما در وزارت صمت و در دولت این است که تعزیرات در دوره فعلی خیلی فعال بوده است. کارشان از یک جهت بسیار مهم و مفید خواهد بود از این جهت که به سرعت به پرونده‌ها رسیدگی کنند. اینکه در ایام تعطیل حضور داشته باشند و در گشت‌ها شرکت کنند، استفاده از ظرفیت قوه قضاییه در مقاطعی که لازم است از جمله موضوعاتی است که تعزیرات در این دوره مد نظر قرار داده است.

وزیر دادگستری افزود: من همیشه در رابطه با تعزیرات نگرانی داشتم و به نظرم این نگرانی بر اساس تجارب بنده است و فکر می‌کنم خیلی نگرانی بی‌ربطی نباشد. من فکر می‌کنم خدای نکرده در تعزیرات یا در بخش‌های دیگر به خاطر فشار جو‌ها و مطالبات بحق مردم و یا به خاطر فضای ایجاد شده از تعادل و اعتدال خارج شویم.

آوایی گفت: به همین مقدار که جنس‌های پیدا شده توسط تعزیرات می‌تواند مفید و موثر باشد و مردم را راضی کند زیاده‌روی در این کار می‌تواند آن‌ها را ناراضی کند.