به گزارش پارس نیوز، 

رسانه های وابسته به حزب دموکرات کردستان عراق که در روزهای گذشته مسیر مشترکی را علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال کرده اند مدعی شده اند که اقدام موشکی سپاه پاسداران علیه مواضع تروریست های اجیر شده آمریکا از خاک ایران نبوده و با همکاری یکی از احزاب کردی در اقلیم کردستان عراق صورت گرفته است.

سایت wishe از رسانه های اقماری وابسته به مسرور بارزانی رئیس شورای امنیت محلی اقلیم کردستان عراق در گزارشی به نقل از سران گروهک های تروریستی ضد انقلاب اعلام کرده است که محل پرتاب موشک های سپاه از خاک ایران نبوده است و این موشک ها از پایگاه نظامی سلام در غرب سلیمانیه علیه مواضع دموکرات ها شلیک شده است.

سایت مذکور که بخشی از سیاست های رسانه ای جبهه غربی – عربی را علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می کند در ادامه گزارش خود اعلام کرده است که اقدام سپاه پاسداران از مناطق گومه شین و کانی گومه استان سلیمانیه و با همکاری یکی از احزاب کردی اقلیم کردستان صورت گرفته است و حتی ادعا کرده است که افراد محلی خودروهای حامل موشک ها را مشاهده کرده اند.

همزمان رسانه های منتسب به بارزانی اعلام کرده اند که فردا تظاهراتی در اربیل علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد و تظاهرات کنندگان در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد تجمع خواهند کرد. با آغاز تبلیغات انتخابات پارلمان محلی اقلیم کردستان عراق، حزب دموکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی که به اولین سالگرد شکست پروژه جدایی طلبانه خود در عراق نزدیک می شود، در تلاش است با حمایت از ضد انقلاب ایرانی وجهه خود را در میان کردها بازسازی کند.

از سوی دیگر، متعاقب تماس تلفنی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا و نچیروان بارزانی نخست وزیر حکومت محلی اقلیم کردستان عراق که بیشتر در خصوص روند تشکیل کابینه جدید عراق بوده است، رسانه های کردی اعلام کرده اند که آمریکا به موضوع اقدام موشکی ایران علیه تروریست های ضد انقلاب ورود خواهد کرد.

سایت sharpress در خبری به نقل از یک منبع ناشناخته در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که آمریکا در این منطقه به راه هایی علیه هر گونه اقدام بعدی احتمالی ایران متوسل می شود.

گروهک های تروریستی ضد انقلاب اقلیم نشین در اقدامات خود علیه جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های رسانه ای کردستان عراق بهره برداری می کنند. در این راستا سایت peregraf در اقلیم کردستان ماموریت یافته است موضوع اتحاد سیاسی و نظامی گروهک های تروریستی علیه کشورمان را پیگیری کند. سایت مذکور پس از تشدید سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران با بزرگنمایی تاثیرگذاری ضد انقلاب در راهبرد اعلامی کاخ سفید در تلاش است گروهک های ضد انقلاب را در خصوص تشکیل جبهه متحد سیاسی و نیروی مشترک نظامی متقاعد کند. آرشیو سایت در ماه های گذشته به خوبی بیانگر این سیاست هدایت شده است.

پس از اقدام موشکی جمهوری اسلامی ایران علیه مواضع ضد انقلاب در خاک اقلیم کردستان عراق، تلاش های این رسانه و دیگر رسانه های همسو با هدف تجمیع گروهک های تروریستی در قالب همان جبهه متحد مورد اشاره شدت یافته است.

در حالی که آمریکا با انتصاب استیون فیگن به عنوان سرکنسولگری خود در اربیل تلاش می کند از طریق گروهک های تروریستی، توسعه ناامنی در ایران را دنبال کند، می طلبد همسو با فعالیت های دفاع مشروع در برابر اقداماتی از این دست، تهدید رسانه ای اقلیم کردستان عراق نیز بی اثر شود.