به گزارش پارس نیوز، 

علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی؛ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی سایت «پارس» درباره‌ی آینده‌ی روابط ایران و کشورهای اروپایی در توافق برجام اظهار کرد: «تکلیف جمهوری اسلامی ایران پیرامون توافق برجام از ابتدا روشن بوده است چراکه ما از همان اول طبق متن توافق تمامی مفاد را رعایت کردیم و این‌طرف غربی بود که هرروز برای اجرای تعهدات خود دنبال بهانه بود».

وی تصریح کرد: «موضوعی که در شرایط امروز قطعاً مهم و است این بوده که کشورهای اروپایی باید تکلیف خود را در برابر آمریکا مشخص کنند و به‌صورت شفاف سیاست‌های مدنظر خود را در ارتباط با ایران نشان دهند».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه قطعاً سیاست‌های یک بام و دوهوای اروپاییان در قبال برجام برای ایران قابل‌قبول نیست خاطرنشان کرد: «جمهوری اسلامی ایران صراحتاً مواضع خود را درباره ادامه توافق برجام به مقامات اروپایی اعلام کرده است و حالا زمان آن رسیده است که کشورهای اروپایی از جایگاه اقتدار و در مقابله با آمریکا وارد عمل شوند و تصمیم نهایی را اتخاذ کنند».

بروجردی تصریح کرد: «بدون شک اگر قرار باشد اروپاییان طبق خواسته و اراده آمریکاییان در توافق برجام عمل کنند قطعاً ادامه این توافق هیچ دستاوردی را برای جمهوری اسلامی ایران در پی نخواهد داشت».

وی درباره ارائه بسته پیشنهادی اروپا به ایران خاطرنشان کرد: «این بسته پیشنهادی در راستای حمایت اروپا از ایران در شرایط تحریم‌ها طراحی ‌شده است اما هنوز با توجه به اظهارات ظریف وزیر خارجه کشورمان به ایران ارائه نشده است ولی در دستور کار کشورهای اروپایی قرار دارد».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: «قطعاً با توجه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در ماه‌های آینده باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا اروپاییان در آن مقطع همراه ایران خواهند بود یا خیر».

بروجردی تأکید کرد: «بدون شک اگر کشورهای اروپایی در زمان اعمال تحریم‌های جدید آمریکا به‌خصوص در حوزه نفتی همراه ایران نباشند قطعاً ادامه توافق برجام هیچ سودی برای ما در پی نخواهد داشت».

وی با بیان اینکه اروپاییان باید در جهت جلب اعتماد ایران اقدامات مدنظر کشورمان در توافق برجام را انجام دهند گفت: «بدون شک اگر قرار است برجامی ادامه داشته باشد باید کشورهای اروپایی در جهت مقابله با سیاست‌های تحریمی دونالد ترامپ وارد عمل شوند و اقدامات لازم را انجام دهند در غیر این صورت قطعاً ادامه توافق برجام هیچ سودی را برای کشورمان و خود مقامات اروپایی در بر نخواهد داشت چراکه اروپاییان تا به امروز از موضع ضعف در مقابله با آمریکا وارد عمل شدند».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی ترامپ در ماه‌های آینده اظهار کرد: «جمهوری اسلامی همواره پس از انقلاب اسلامی از سوی کشورهای غربی و به‌خصوص آمریکا با انواع تحریم‌ها روبه‌رو بوده است اما ثابت کرده که با اتکا به توان داخلی از پس این ماجرا برمی‌آید».

بروجردی تصریح کرد: «بدون شک ما می‌توانیم در مقابله با سیاست‌های تحریمی دونالد ترامپ با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی که همواره مدنظر مقام معظم رهبری است در جهت مقابله با تحریم‌ها وارد عمل شویم ازاین‌رو هیچ جای نگرانی قطعاً برای مردم وجود نخواهد داشت».

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «در شرایط امروز کشور آنچه قطعاً مهم و حائز اهمیت است این بوده که مردم و مسئولین با اتحاد و انسجام داخلی در جهت مقابله با دشمنان جمهوری اسلامی ایران وارد عمل شوند چراکه قطعاً با اتحاد ملت ایران امکان هیچ نفوذی به کشور مؤثر نخواهد بود».