به گزارش پارس نیوز، 

برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های پارلمان در اجلاسیه سوم مجلس دهم شورای اسلامی در دستور کار نشست کمیسیون‌ها قرار داشت.

اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های پارلمان با حداکثر آراء نمایندگان و اعضای کمیسیون‌ها انتخاب شدند.

اسامی اعضای هیأت رئیسه کمیسیون‌های مجلس به شرح ذیل است:

*کمیسیون عمران:

رئیس: محمدرضا رضایی کوچی (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: سیدابوالفضل موسوی بیوکی

نایب رئیس دوم: سید احسن علوی

دبیر اول: حسین نیازآذری

دبیر دوم: علیم یارمحمدی

سخنگو: صدیف بدری

*کمیسیون اقتصادی:

رئیس: محمدرضا پورابراهیمی (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: حسن حسینی شاهرودی

نایب رئیس دوم: روح‌الله شریف‌پور

دبیر اول: سید تقی کبیری

دبیر دوم: معصومه آقاپورعلیشاهی

سخنگو: زهرا سعیدی مبارکه

*کمیسیون برنامه و بودجه:

رئیس: غلامرضا تاجگردون (فراکسیون امید)

نایب رئیس اول: هادی قوامی

نایب رئیس دوم: جهانبخش محبی‌نیا

دبیر اول: محسن بیگلری

دبیر دوم: علی کاظمی

سخنگو: محمدمهدی مفتح

*کمیسیون امور شوراها:

رئیس: محمدجواد کولیوند (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: امیر خجسته

نایب رئیس دوم: سیدحمیدرضا کاظمی

دبیر اول: پروانه مافی

دبیر دوم: سهراب گیلانی

سخنگو: اصغر سلیمی

*کمیسیون حقوقی و قضایی:

رئیس: الهیار ملکشاهی (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: یحیی کمالی‌پور

نایب رئیس دوم: محمد کاظمی

دبیر اول: حسین رضازاده

دبیر دوم: جلیل رحیمی جهان آبادی

سخنگو: حسن نوروزی

*کمیسیون بهداشت و درمان:

رئیس: حسینعلی شهریاری (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: مرتضی خاتمی

نایب رئیس دوم: محمد نعیم امینی فرد

دبیر اول: منوچهر جمالی

دبیر دوم: احمد حمزه

سخنگو: حیدرعلی عابدی

*کمیسیون انرژی:

رئیس: فریدون حسنوند (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: حسین امیری خامکانی

نایب رئیس دوم: عدل هاشمی پور

دبیر اول: قاسم ساعدی

دبیر دوم: کوروش کرم پور حقیقی

سخنگو: اسدالله قره خانی

*کمیسیون اجتماعی

رئیس: سلمان خدادادی (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نائب رئیس اول: محمدرضا بادامچی

نائب رئیس دوم: مسعود رضایی

دبیر اول: روح‌الله بابایی صالح

دبیر دوم: ناهید تاج‌الدین

سخنگو: جلیل مختار

*کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی:

رئیس: غلامرضا کاتب (فراکسیون مستقلان ولایی)

نایب رئیس اول: عباس پاپی زاده

نایب رئیس دوم: مهرداد بائوج لاهوتی

دبیر اول: محمد عزیزی

دبیر دوم: علی اکبری

سخنگو: عزت الله یوسفیان ملا

*کمیسیون فرهنگی:

رئیس: احمد مازنی (فراکسیون امید)

نایب رئیس اول: سیده فاطمه ذوالقدر

نایب رئیس دوم: اصغر مسعودی

دبیر اول: علیرضا ابراهیمی

دبیر دوم: سیدصادق طباطبایی‌نژاد

سخنگو: احد آزادیخواه

*کمیسیون صنایع:

رئیس: عزیز اکبریان (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رئیس اول: فریدون احمدی

نایب رئیس دوم: رضا علیزاده

دبیر اول: عبدالله رضیان

دبیر دوم: سیدجواد حسینی‌کیا

سخنگو:، ولی ملکی

*کمیسیون کشاورزی:

رئیس: احمدعلی کیخا (فراکسیون امید)

نایب رئیس اول: جلال محمودزاده

نایب رئیس دوم: رضا کریمی

دبیر اول: علی‌محمد شاعری

دبیر دوم: علی ابراهیمی

سخنگو: نورمحمد تربتی‌نژاد

کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی:

رئیس: حمیدرضا فولادگر (فراکسیون نمایندگان ولایی)

نایب رویس اول: عباس پاپی

نایب رئیس دوم: رحیم زارع

دبیر اول: محمود

دبیر دوم: مهرداد بائوج لاهوتی

سخنگو: نادر قاضی پور

*براساس این گزارش برگزاری انتخابات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نشست‌های آتی موکول شد.

تا لحظه مخابره این خبر، انتخابات هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برگزار نشده است.

گفتنی است انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز طبق روال در صحن علنی مجلس برگزار و پس از رای گیری و انتخاب رئیس در صحن، اعضای آن انتخاب می‌شوند.

 

منبع خبر : مشرق