به گزارش پارس نیوز، 

 دوشنبه شب (دیشب) چند موشک به سمت پایگاه‌های هوایی «الشعیرات» و «الضمیر» در حومه حمص و ریف دمشق شلیک شد و سامانه پدافند هوایی سوریه با آن مقابله کرد؛ پنتاگون بلافاصله اعلام کرد در پشت پرده این اتفاق نبوده و گزارش‌ها حاکی از آن بود که احتمالا رژیم صهیونیستی این موشک‌ها را شلیک کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ملی لبنان «ان‌ان‌ای»، «امیل لحود» رئیس‌جمهور پیشین لبنان در واکنش به این حمله گفت: بار دیگر سوریه مورد تجاوز آشکار اسرائیل با هدف قرار گرفتن فرودگاه‌های «الشعیرات و الضمیر» قرار گرفت ؛ زمان این تجاوز مشکوک با هدف اطمینان از آمادگی پدافند هوایی سوریه صورت گرفت خصوصا پس از آنکه اسرائیل تصمیم گرفته به تنهایی از خودش دفاع کند؛ موضوعی که ناامید شدن تل‌آویو از نتایج حمله سه‌جانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه را نشان می‌دهد و همچنین نشان‌دهنده موفقیت ارتش قهرمان سوریه در مقابله با این تجاوز و شکست موازنه بازدارندگی در نزاع کنونی با دشمنان بود.

وی ادامه داد: تجاوز اسرائیل تلاشی برای منحرف کردن افکار از پیروزی سوریه در حمله سه‌جانبه مذکور بود و در راستای جبران حس ناتوانی و ترس صهیونیست‌ها در سطح اجتماعی و سیاسی انجام شد خصوصا پس از اینکه جهان با چشم خودش دید مردم به حمایت از رهبری سوریه به ریاست «بشار اسد» پرداختند. این حمله، تلاش ناامیدانه اسرائیل برای کشاندن منطقه به جنگ فراگیر است زیرا تمام گزینه‌‌های تل‌آویو برای شکستن قواعد درگیری در راستای منفعتش شکست خورده است.

امیل لحود تصریح کرد: اینکه ارتش سوریه با موفقیت توانست جلوی شلیک موشک‌های دیشب را بگیرد تأکیدی بر آمادگی این ارتش برای مقابله با هر حمله‌ای علیه سوریه و در هر زمان و مکانی است.

شنبه هفته جاری (25 فروردین) سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه با تکرار بهانه‌های استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه، 103 فروند موشک به چند منطقه از این کشور شلیک کردند؛ به گفته وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی سوریه موفق شد 71 فروند از این موشک‌ها را رهگیری و ساقط کند.

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس