به گزارش پارس نیوز، 

کنستانتین کاساچوف دیشب (شنبه شب) در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 گفت: پاسخ ما به حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه باید حقوقی باشد چرا که مراکز نظامی ما هدف حمله قرار نگرفته است.
مقام پارلمانی روس افزود: باید با روش های مختلف به جهان بگوییم که اقدام آمریکا غیر قانونی است و حمله به سوریه خارج از چارچوب ها و معیارهای بین المللی صورت گرفته و فتنه گری به بهانه های توخالی است.
رئیس کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون تصریح کرد: در واقع اقدام آمریکا نه تنها علیه سوریه بلکه بر ضد سازمان ملل متحد بود، چرا که ساختار مناسبات بین المللی که پس از جنگ دوم جهانی برقرار شد، را هدف گرفت. (زیرا) مناسبات بین المللی بر احترام به حق حاکمیت کشورها و مصونیت مرزها و برابری کشورها استوار شده است.
به گفته کاساچوف، این حمله در شرایطی صورت گرفت که سوریه از سازمان منع تسلیحات شیمیایی درخواست آغاز تحقیقات در شهر دوما را کرده بود. حمله شتاب زده آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه نشان می دهد آنها نگران بودند که ادعای حمله شیمیایی رد شود.
وی با اشاره به اینکه آمریکا استراتژی مشخصی در سوریه ندارد، افزود: هدف آنها فقط سرنگون کردن حکومت بشار اسد است و در هفت سال گذشته بارها مشاهده کردیم که تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به کار بستند.
آمریکا بامداد شنبه (دیروز) به همراه متحدانش انگلیس و فرانسه، اطراف دمشق و حمص را در سوریه هدف حمله نظامی قرار داد که بر اساس گزارش خبرگزاری سوریه (سانا) تمام موشک های شلیک شده متجاوزان به منطقه «دنحه» در 24 کیلومتری غرب حمص سرنگون شده است.
وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در حمله بامداد دیروز آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک شده است.
خبرگزاری رسمی سوریه همچنین اعلام کرد براثر حمله موشکی متجاوزان آمریکایی و متحدانش ( فرانسه و انگلیس) به یک پایگاه نظامی در استان حمص سه غیر نظامی زخمی شدند.
رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده اند و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، برخی اهداف را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند.
تروریست های سوری مدعی شده اند شهر دومای سوریه شامگاه شنبه هفته گذشته (18 فروردین) هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن 75 نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎. دولت سوریه داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده است.
اروپام*391* 1346*1479