به گزارش پارس نیوز، 

یک منبع در وزارت امور خارجه سوریه شنبه شب در واکنش به "حمایت کامل" رژیم سعودی از تجاوز به خاک کشورش اعلام کرد: جای تعجب ندارد که رژیم وهابی در نجد و حجاز تجاوزگری سه جانبه به سوریه را تایید کند؛ به ویژه بعد از قطع بازوانش و ناکامی آن و تسلیم شدن اهرم‌هایش یعنی گروه تروریستی "جیش الاسلام".

گروه تروریستی جیش الاسلام به تازگی تسلیم شده و با تحویل سلاح‌های خود به ارتش سوریه از شهر دوما در منطقه غوطه شرقی دمشق رهسپار شهر جرابلس شدند.

وزارت خارجه سعودی امروز اعلام کرد: ریاض از حملات مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه کاملا حمایت می‌کند".

این منبع در وزارت خارجه سوریه در  ادامه درباره رژیم سعودی افزود: موضع حکام آل سعود در چارچوب نقش تاریخی رژیم وهابی است که ابزار دست دشمنان امت برای برهم زدن صفوف، دمیدن روحیه شکست خوردگی و ترویج تسیلم شدن و عادی سازی مجانی با دشمن صهیونیستی و به خدمت گرفتن امکانات و توانمندی‌های امت برای خدمت به دشمنان این امت و نیز خدشه وارد کردن به چهره دین اسلامی حنیف از طریق تفکر وهابی متعفن است.

وی تاکید کرد: رژیم سعودی مسئول اساسی وضعیت ناگوار کنونی جهان عرب است.

این منبع گفت: از مردم اصیل خودمان در نجد و حجاز درخواست می‌شود که حکام خود را که با شمشیر دشمنان بر امت مسلط شده‌اند ، بازخواست کنند تا از این طریق، پیوند خانواده واحد عربی را - که رژیم وهابی سعودی آن را انکار می‌کند و هرکاری علیه منافع آن در راستای خدمت به اربابان متجاوز می‌کند- تجلی بخشند.

این منبع افزود: بحرین که از تجاوزگری سه جانبه علیه سوریه حمایت کرد؛ در سطحی نیست که به آن پاسخ داده شود. (این رژیم) مشکلاتی داخلی دارد که عرق شرم بر پیشانی می‌نشیند.

آمریکا و فرانسه و انگلیس بامداد امروز با نقض حاکمیت سوریه و قوانین بین المللی اهدافی را در خاک سوریه هدف قرار دادند.