به گزارش پارس به نقل از مهر، کامران باقری لنکرانی بعداز ظهر پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: در عرصه اقتصادی باید نشان دهیم که می توانیم مشکلات کشور را حل کنیم و پاسخگوی نیازهای اقتصادی و ایجاد یک کشور مقتدر در عرصه های مختلف باشیم.

وی افزود: برخی از کاندیداها برای رسیدن به این هدف به دنبال رفع مشکلات با جهان خارج هستند و اولویت اول این کاندیداها تنش زدایی و سیاست لبخند است.

رفع مشکلات اقتصادی باتعامل خارجی موجب تضعیف کشور خواهد شد

وی اظهار داشت: ما فکر می کنیم در شرایط کنونی اگر قطب توجه مان را برای حل مشکلات اقتصادی بر تعامل خارجی قرار دهیم، موجب تضعیف موضع ملت ما خواهد شد.

لنکرانی افزود: اگر کشوری احساس کند که کلید برون رفت ایران از مشکلاتش در دست آن کشور است، تلاش می کند منافع ملی ما را تحت تاثیر قرار دهد و مطامع خود را دنبال کند.

این کاندیدای جبهه پایداری تصریح کرد: در شرایط کنونی باید تمرکزمان بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های درونی کشور و حل معضلات با امکانات داخلی باشد.

وی با بیان اینکه این به معنای عدم توجه به ظرفیت های تعامل با خارج از کشور نیست، افزود: اولویت اول ما باید ظرفیت های درونی کشور بوده و وقتی این را به اثبات رساندیم، موضع مان در تعامل با خارجی ها موضع قدرت و عزت طلبانه است و این تعاملمان را برای دستیابی به منافع ملی موثرتر می کند.

شعاری ندهیم که خارجی ها در ما طمع کنند

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم همچنین گفت: تقابل در این انتخابات بین خط سازش با کسانی است که خط مقاومت را دنبال می کنند.

وی افزود: اگر ظرفیت های کشور در جهت خط مقاومت به میدان بیایند و شعارهایی ندهیم که خارجی ها در ما طمع کنند، این موضوع به منافع ملی نزدیکتر خواهد بود.

لنکرانی اظهار داشت: کسانی که شعارهایی می دهند که خارجی ها را خوشحال می کند و باعث افزایش فشارهای آنان می شود، باید در پیشگاه مردم ایران پاسخگو باشند که به جای اینکه ظرفیت رقابت های انتخاباتی را در جهت اقتدار کشور بکار بگیرند، این ظرفیت را برای باج خواهی خارجی ها آماده می کنند.

وی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری باید در موضعگیری های خود دقت کنند که در بیگانگان و دشمنان ملت طمع ایجاد نکنند.

ائتلاف ها سرانجامی ندارند

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص ائتلاف های انتخاباتی گفت: پیش بینی صاحب نظران و بزرگان این بود که با توجه به موضع گیری های متفاوت برخی افراد در ائتلافها، این ائتلاف ها معلوم نیست به پایان برسد.

لنکرانی بیان داشت: ما تحولاتی که در آرایش سیاسی انتخابات صورت می گیرد را رصد خواهیم کرد ولی معتقدیم که مهمتر از آرایش سیاسی کاندیداها، نگاه گفتمانی به فضای انتخابات است.

وی تصریح کرد: گفتمان انقلاب و خط مقاومت باید تلاش کند با یک پرچم در صحنه انتخابات حاضر شود و این را به عنوان یک اصل در پیگیری های آتی خود دنبال خواهیم کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزود: هنوز برای اینکه بتوانیم در خصوص پایان کار اظهارنظری کنیم زود است و باید ببینیم تا پایان چه تحولاتی پیش می آید.

لنکرانی همچنین گفت: انتخابات ریاست جمهوری یازدهم یک انتخابات چند قطبی است و در میان طرفداران آنها به جای نگاه گفتمانی نگاه شخصیتی وجود دارد و اگر این نگاه شخصیتی دنبال شود این وضعیت همینگونه باقی می ماند.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم این نگاه را به نگاه گفتمانی تبدیل کنیم، افزود: الزامات گفتمان مقاومت، الزاماتی است که با برخی شعارهایی که این روزها در ستادهای انتخاباتی گفته می شود، تطبیقی ندارد.

برخی نظر خود را به عنوان نظر جبهه پایداری اعلام نکنند

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر، که آیا چرخش جبهه پایداری اصفهان به سمت جلیلی نشان از شکاف در بین جبهه پایداری دارد، گفت: جبهه پایداری یک هویت واحد بیشتر ندارد و تصمیمات کلان در شورای مرکزی جبهه گرفته شده و به تایید شورای فقاهتی می رسد و سپس اعلام می شود.

لنکرانی افزود: اگر برخی از افراد به غلط عنوانی را برای خود انتخاب کرده اند که محق این عنوان نبودند و در حالی که جبهه پایداری نماینده ای در استان ها ندارد، آن دوستان باید رفتار خود را تصحیح کنند و نظر خود را به عنوان نظر جبهه پایداری اعلام نکنند.

کاندیدای جبهه پایداری افزود: در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم شورای مرکزی و تایید شورای فقاهتی کاملا روشن است و این مسئله موضوعیت ندارد.

وی همچنین رد یا تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را در حیطه وظایف شورای نگهبان دانست و گفت: اظهار نظرهایی که این روزها در خصوص رد صلاحیتها به گوش می رسد به نوعی خارج از چارچوب قانونی است و ملاک تصمیم شورای نگهبان است.

وی بیان کرد: شورای محترم نگهبان همچون سال های گذشته بر اساس ضوابط تصمیم می گیرد و کسانی که معتقد به نظام هستند باید به آن پایبند باشند.

از معرفی کاندیدای مشترک با دولت اعلام برائت می کنیم

لنکرانی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که احتمال دارد شما در صورت رد صلاحیت مشایی کاندیدای دولت شوید، گفت: ما بر تعامل مان با جریانی که در حاشیه دولت وجود دارد، یک خط قرمز پررنگ داریم و حتی اگر برخی در حاشیه دولت تصمیم بگیرند که کاندیدای شان را با جبهه پایداری مشترک کنند، ما از این تصمیم مشترک اعلام برائت خواهیم جست.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما به صرف ظن و گمان به حجت شرعی نمی رسیم و با جوسازی حجت شرعی کسی تغییر پیدا نمی کند و باید با در نظر گرفتن ظرفیت های واقعی و مبانی دینی تصمصم گیری کنیم و این در تمامی شرایط مسیر اصلی در جبهه پایداری است.

وی عنوان کرد: تصمیمات جبهه پایداری بر مبنای نگاه سیاسی نیست بلکه برمبنای نگاه تکلیف محور اما با بصیرت و هوشمندی مومنانه است.