به گزارش پارس به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در جمع دانشجویان دانشکده صدا و سیمای استان قم به سئوالات مختلف آنها در موضوع انتخابات پاسخ گفت و نظرات و برنامه های خود را مطرح کرد.

ابوترابی فرد در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر منبع هزینه کرد مالی وی برای تبلیغات انتخاباتی اظهار داشت: خیلی در این عرصه تصمیمی بر هزینه های متداول و کمتر از متداول ندارم و عمدتاً نگاه بر این است که اگر مقدر شد از طریق رسانه ملی نظرات و برنامه های خودم را با مردم مطرح کنم، بنده در هیچ کجای کشور ستادی را اجاره نکرده و قراردادی نبسته ام و هزینه ای نیز برای این کار در نظر ندارم. البته دوستان و علاقمندان به نظام کارهای خودجوشی آغاز کرده اند، از جمله اینکه ساختمانی که در تهران خالی بود رایگان در اختیار بنده قرار دادند.

وی ادامه داد: دوستان دیگری در برخی از شهرستان ها مدارس غیر انتفاعی داشتند که پیشنهاد شد در این تعطیلات از آن اماکن استفاده شود، همچنین دوستان دانشگاهی بنده به صورت خود جوش مبالغی را تهیه کرده اند و دیگران نیز می توانند اگر به طور صحیح منابعی داشتند خودشان در جایی که احساس نیاز کردند هزینه کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جواب سوال دانشجوی دیگری مبنی بر تعدد نامزدهای اصولگرا و کنار رفتن وی به نفع دیگران پاسخ داد: از آغاز هم سخنم این بود که با نگاه به موفقیت گفتمان نظام و انقلاب و گفتمان اصولگرایی مطمئناً اگر حضور بنده کمکی به پیروزی این گفتمان کند حتماً حضورم را ادامه خواهم داد و اگر به این نتیجه برسم که حضورم راه را برای موفقیت این گفتمان با تنگنایی روبه رو کند به گونه ای دیگر عمل خواهم کرد.

ابوترابی فرد همچنین به تشریح برنامه های خود برای دولت یازدهم پرداخت و ابراز داشت: نخستین هدف اجرای برنامه های کوتاه مدت است، بنده اعتقاد دارم برای اجرایی شدن تصمیماتم در حوزه های مختلف باید به معنای واقعی کلمه امکان حضور شایستگان را در عرصه های کلان، میانی و خرد مدیریت کشور فراهم آورد و با اراده جدی و الهام از آموزه های دینی این هدف را فرا روی دولت یازدهم قرار داد.

وی گفت: در گذشته نیز همین نگاه را داشته ام و بر این نگاه با شاخص هایی که برای آن است تاکید کرده ام، بدون تردید این حرکت می تواند راه را برای رسیدن به اهداف خرد و کلان نظام فراهم آورد، بر این اعتقادم که بایستی سبک مدیریت، مدیریت مبتنی بر علم و جوشیده از دل تقوای دینی و سیاسی باشد و قطعاً اگر مدیریت همراه با تقوی سیاسی بود، مبتنی بر علم، صداقت و اخلاق نیز خواهد بود و این مسئله راه را برای ایجاد رابطه بین مردم و دولت و مستحکم کردن ارتباط مردم با نظام هموار می کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه قطعاً باید شاهد یک تحول فرهنگی در عرصه حیات اجتماعی خود باشیم بیان داشت: ریشه این تحول فرهنگی را در تحول سبک مدیریت و زندگی دولتمردان به ویژه دستگاه اجرایی می دانم. مردم باید احساس کنند شاهد یک تحول فرهنگی در عرصه مدیریت اجرایی کشور هستند که این تحول راه برای تحولات دیگر هموار می سازد، سبک زندگی مردم به معنای واقعی کلمه متأثر از سبک زندگی دولتمردان است.

ابوترابی فرد ادامه داد: در اهداف نسبتاً کلان در عرصه فرهنگ، اقتصاد، سیاست خارجه و مسائل سیاسی بر این باور هستم که اولاً باید راه را برای تحقق و عینیت یافتن دو راهبرد تعیین شده از سوی رهبر انقلاب اسلامی به طور جدی هموار کرد و این دو راه برد یکی وحدت ملی و دیگری انسجام اسلامی است که رهبری در سال ۸۶ بر آن تاکید داشته اند.

وی گفت: اصولاً هر میزان این دو راهبرد عینیت یافته و ارتقا پیدا کنند، قطعاً بر اقتدار نظام و ملت ایران افزوده خواهد شد. قرآن در آیات مختلف تاکید بر وحدت و پرهیز از تفرقه و تشتت دارد و این راهبرد قرآن و انبیاء الهی است، باید در عرصه سیاسی بر این راهبرد پای فشرد و آن را استحکام بخشید، قطعاً ارتقاء سطح هماهنگی و همدلی قوا با یکدیگر یک راهبرد کلیدی است و بدون هماهنگی بین قوا به هیچ هدفی نمی توان دست یافت.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید سطح هماهنگی در نظامی که مبتنی بر ولایت فقیه است را در بالاترین سطح قرار داد و این مهم قابل دست یافتن است و راه را برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب در یک برنامه میان مدت و بلند مدت هموار می کند، بنده راه رسیدن به این هدف را علاوه بر اصول فوق توجه ویژه به تولید و استفاده از تمام ظرفیت های علمی، اقتصادی، سیاسی و ذخایر عظیم و گران قیمت کشور برای خلق ثروت می دانم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید منابع صندوق توسعه ما در عالی ترین سطح ممکن افزایش یابد خاطرنشان کرد: راه کار این موضوع را تعریف کردیم، باید منابع ریالی شبکه بانکی که امروز نقدینگی آن بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است به سمت تولید با مزیت و ارزش افزوده بالا و مبتنی بر نو آوری علمی هدایت شود و امیدوارم در این مسیر با همت ملت عزیز قدم هایی را بر دارم.