• لینک کوتاه
 • منبع: مهر کد خبر: 451249

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اعلام آمادگی برای انجام پروژه های عمرانی گفت: ۶۰ پروژه عمرانی قرارگاه خاتم الانبیاء تا پایان شهریورماه به بهره برداری می رسد.

  به گزارش پارس نیوز،

  سردار عبادالله عبداللهی در آیین بهره برداری از خط هفت مترو پایتخت اظهار کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که در سال های اخیر بر کشوراعمال شده، مدیریت جهادی توانسته پروژه های بسیاری را عملیاتی کند.

  وی با اشاره به اقدامات و فعالیت های عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در دوران دفاع مقدس از جمله سنگرسازی، تونل سازی و پل سازی گفت: امروز این تجارب بعد از دوران دفاع مقدس به گونه ای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و سپاه با تدبیری که داشت، توانست مردم را در قالب بسیج سازماندهی کند.  

  عبداللهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را مجری طرح ها و پروژه های بزرگ در کشور دانست و افزود: امروز این قرارگاه با همان ساختاری که در دوران دفاع مقدس داشت با به کارگیری پیمانکاران بخش خصوصی و مردمی فعالیت خود را ادامه می دهد و در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.  

  وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، عمرانی مترو است، گفت: تاکنون با توجه به شرایط تحریم ها، پروژه های عظیمی توسط این قرارگاه انجام شده که در سال ۹۵، با توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل»، پروژه های بزرگی از جمله ۶۰ پروژه براساس اولویت درنظر گرفته شده و ۱۲۶ هزار میلیارد ریال هزینه شده که این پروژه ها تاکنون پیشرفت ۷۶ درصدی داشته و تمام آنها تا پایان شهریورماه به بهره برداری می رسد.

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اظهار کرد: عاید این پروژه ها برای کشور ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است.

  وی با بیان اینکه خط هفت مترو به عنوان طولانی ترین خط مترو، پنجاهمین پروژه از ۶۰ پروژه ای است که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ساخته شده و به بهره برداری می رسد، گفت: طول این خط ۲۲ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است که در این مسیر، علایم، ارتباطات و واگن باید در چند مرحله، انجام شود و با توجه شرایط تهران، حفاری تونل ها با موانع و مشکلات بسیاری انجام شد.

  سردار عبداللهی با اشاره به مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: احیای خطوط مترو، پل و تراموا به صورت ترکیبی می تواند این مشکلات را کاهش دهد که با وجود بحث نقدینگی و تامین مالی، بعضی از پروژه ها، زمان بر می شود که باید توجه ویژه ای در این حوزه شود.
  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء افزود: وسعت خطوط مترو کشور ۳۵۰ کیلومتر است که ۲۵۴ هزار کیلومتر از آن معادل ۷۲ درصد عظیم ترین پروژه مترو توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء انجام می شود.

  وی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ کیلومتر حفاری تونل در مترو مشهد و ۱۰ کیلومتر حفاری تونل برای مترو قم توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء انجام شده، اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت بسیار بالای قرارگاه خاتم الانبیا، در صنعت تونل سازی، مترو و سایر پروژه ها آمادگی داریم که سالیانه حفاری تونل ها برای مترو را انجام دهیم.

  سردار عبداللهی با اشاره به اینکه با روحیه جهادی در مقابل تهدیدها غالبیم، خاطرنشان کرد: در دورانی که سخت ترین شرایط و تحریم ها را داریم، انگیزه جوانان ما ارتقا پیدا می کند، اقتصاد مقاومتی با توانمندی، عناصر کشور را در مقابل تحریم ها تقویت می کند، هرچند که ما بازهم وابستگی داریم و هر تیمی که روی کار بیاید، ما در خدمت مردم هستیم.

   

  قرارگاه خاتم الانبیاء پروژه های عمرانی سردار عبدالهی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها