مجید کیانپور در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی اعلام کرد: در طول سه هفته گذشته موسسه آرمان در سه استان لرستان، خوزستانو مرکزی مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

او گفت: در استان لرستان سپرده مردم بالغ بر بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان تکلیفش معلوم نیست که در کجا قرار گرفته، موضوعی که  این شائبه را ایجاد کرده که چگونه سهامداران موسسه آرمان مجوزهای لازم را گرفتند.

نماینده ازنا و درود در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که لازم است این موضوع از طریق کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی شود، اعلام کرد: وزارت اقتصاد نیز باید پاسخگوی مردم باشد که متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است. معلوم نیست سپرده‌ها کجاست، وضعیت چگونه است که دژ جلوی ادارات گذاشته‌اند و از پاسخگویی به مردم خودداری می‌شود.

او خواستار این شد که حداقل سهامداران و مدیران موسسه آرمان ممنوع الخروج شوند و اموال آنها توقیف شود تا وضعیت سپرده‌های مردم روشن شود که معلوم نیست کجاست.

علی لاریجانی که ریاست علنی مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: چند موسسه اعتباری هستند که اشکالات و اختلالاتی داشته ازجمله موسسه آرمان که بانک مرکزی و قوه قضائیه نیز ورود کرده است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود برای آینده کمیسیون اقتصادی در بازنگری قوانین بانکی تمیهدات لازم را بیندیشند تا شاهد بروز این‌گونه اتفاق‌ها نباشیم.

لاریجانی در پایان اعلام کرد: بانک مرکزی و قوه قضائیه و وزارت اقتصاد پیگیر این موضوع هستند. کمیسیون اصل ۹۰ نیز این موضوع را پیگیری کند تا حقوق افراد ضایع نشود.