پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 441636

  همه ما باید تلاش‌هایمان را برای تحقق اهداف اسرای‌مان به کار بگیریم و ضمن همبستگی و حمایت از خواسته‌های آن‌ها، اهتمام ویژه‌ای به مسئله اسرا در حال حاضر مبذول داریم.

  به گزارش پارس نیوز،

   

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- اخیراً از مجموعه مستندی تحت عنوان «شکوفه های زیتون» در صدا و سیما با حضور سفیر فلسطین در تهران و نماینده ی جهاد اسلامی رونمایی شد. این مجموعه قرار است در 13 قسمت، به سرنوشت برخی از هنرمندان و نخبگان حامی فلسطین بپردازد. این مجموعه حاصل یک سال تحقیق و پژوهش تیم تولید بوده و از سوی شبکه ی جهانی سحر پخش خواهد شد.

  1- «شکوفه های زیتون» روایت جانفشانی های 26 هنرمند شهید یهودی  و مسیحی اروپایی و آمریکایی در خاک فلسطین است. این مستند نخبگان فرهنگی و هنرمندانی را به عنوان حامی فلسطین سوژه ی خود قرار داده است که از لحاظ ملیت آمریکایی و اروپایی بوده و از لحاظ مذهب یهودی یا مسیحی هستند. از این رو، رویکرد این مجموعه، رویکردی انسانی دارد و تلاش نموده مظلومیت فلسطین را به عنوان یک مسئله ی فرادینی و فراقومی مطرح نماید.

  2- سوژه های مورد بررسی این مستند، از میان نویسندگان و شاعران، فعالان تئاتر و سینما، نقاشان، آهنگسازان و خوانندگان، عکاسان خبری، خبرنگاران و ژورنالیستها، فعالان فوتبالی و دیگر گروه های فرهنگی هنری انتخاب شده که این نکته را متذکر می شود که هرکس از هر قشری، با نگاه وجدان به مظلومیت فلسطین نگاه کند، حامی آنها می گردد.

  راشل کوری

  3- نام گذاری این مستند، نمادی از شهادت خانم «راشل کوری» در نظر گرفته شده است. او یک زن آمریکایی و فعال صلح بود که در جریان سفر به نوار غزه، هنگامی که بلدوزر نیروهای اسرائیل در نوار غزه قصد تخریب خانه‌های فلسطینیان را داشت، راه بلدوزر را سد کرد و توسط بلدوزر زیر گرفته و کشته شد و به عنوان یکی از خبرهای فراگیر جهان مطرح شد. از این رو او را مانند شاخه ی زیتون بر زمین تشبیه نموده که علاوه بر اینکه نماد صلح است، با افتادن شاخه ی زیتون بر زمین، موجب تکثیر و رویش جوانه های نو می شود.  جوانه هایی که نماد آن نخبگان فرهنگی و علمی هستند که از سراسر جهان به موضوع فلسطین پرداخته اند.

  4- در صورتی که این مستند در مرحله ی توزیع، بتواند موفق عمل کند و مطابق برنامه ی سازندگان، به زبان فارسی، اردو، بوسنیایی، کردی و آذری بازگردان شود، می تواند نقش عمده ای در شکستن دیوار بایکوت فعالان حقوق بشر غیر مسلمان و غیر فلسطینی ایفا نماید.

   

   

  راشل کوری فلسطین شکوفه های زیتون فعال صلح

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها