به گزارش پارس به نقل از ایسنا، روح الله احمدزاده کرمانی با بیان اینکه" من مستقل به عرصه انتخابات ریاست جمهوری وارد شده ام" ، افزود: من به اتکا به رای مردم و ظرفیت کارشناسی و نخبگی در کشور را قبول دارم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که" آیا بحث استعفای شما از معاونت ریاست جمهوری در کارنامه شما یک نکته مثبت تلقی می شود؟ خاطرنشان کرد: باور من این است که در فرآیند اجرا، انسان اگر به آرمانها و باورهای خود تعهد داشته باشد این موضوع اصیل تر از آن است که در پست و مناسب اجرایی خود را تعریف کند.

معاون پیشین رییس جمهور ادامه داد: من آرمانی به دولت احمدی نژاد پیوستم و آرمانی از این دولت جدا شدم. من سیاسی به دولت احمدی نژاد نپیوستم که سیاسی هم از آن جدا شوم. زمانی که فکر می کردم دولت احمدی نژاد می تواند گفتمان ساز باشد و در جهت حمایت از محرومان و مستضعفان و مقابله با جریانهای مافیایی در مملکت حرکتهای جدی انجام می دهد به دولت او پیوستم و اصلا هم برایم مهم نبود که احمدی نژاد رای می آورد یا نه.

وی با بیان اینکه" من احمدی نژاد را تریبون و سخنگوی گفتمان خود می دانستم، در عین حال تصریح کرد: به محض اینکه انسان به حقیقتی نایل شد از آن لحظه به بعد تکلیفش فرق می کند.

احمدزاده کرمانی در ادامه با تاکید بر اینکه" ائتلاف و وحدت باید حول منافع ملی و پابرهنگان و فساد اقتصادی شکل بگیرد" ، گفت: وقتی دزدی به نام مدیر عامل بانک ملی پیدا شد و فساد را دیدیم، باید آن مسئول شبانه عزل شود. من اگر بفهم بخشداری در یک شهرستان دنبال کار یک پیمانکار افتاده و می خواهد از جایی ببلعد و به زد و بند پرداخته است، او را شبانه عزل می کنم.

حضور احمدزاده کرمانی در ایسنا

وی اضافه کرد: ریشه فساد در اقتصاد ملی باید برچیده شود و در همین راستا مثلا من از شخصی چون بخشدار بیعت می گیرم که تا زمانی که در دولت است در مناسبات اقتصادی دخالت نکند و اگر خواست در این مسیر نقشی داشته باشد، به سمت اقتصاد خصوصی برود و ما در آنجا کمکش هم می کنیم.

استاندار پیشین فارس در ادامه، دولت جوان، عدالت، قانونگرایی و رفاه را از شعارهای دولت خود عنوان و اظهار کرد: هزینه های من تاکنون ۱۲ میلیون بیشتر نشده است که یک قسمتی از آن را دوستان من در دانشگاه و حدود ۲ تا ۳ میلیون تومان را هم خودم دادم.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه" انتخابات خرجی ندارد" ، گفت: تبلیغات هم خرج ندارد؛ هرکس من را قبول دارد و دوست دارد برای من می تواند صحبت و تبلیغ کند.

احمدزاده کرمانی همچنین با اشاره به افرادی که برای کابینه احتمالی خود در نظر گرفته است، گفت: من از آقای علی اکبر صالحی خواهش می کنم که معاون اولی مرا در دولت آینده قبول کند و از آقای نیکزاد و ثمره هاشمی نیز برای حضور در دولتم دعوت می کنم.

وی درباره ارزیابی خود از میزان رای آوری در انتخابات ریاست جمهوری مدعی شد: من رای اول انتخابات ریاست جمهوری آینده هستم.