به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، یک مسئول معارضان در گینه کوناکری به خبرگزاری فرانسه گفت: سه تن از فعالان معارض دیروز جمعه به ضرب گلوله کشته شدند.

دیالو گفت که دو تن از قربانیان دانش آموز ۱۸ و ۱۲ ساله بودند و نفر سوم شناسایی نشده و جسدش به مرکز پزشکی در کوناکری منتقل شده است.

یک منبع پزشکی نیز گفت که اجساد دو تن دیروز جمعه به بیمارستان دونکا پایتخت منتقل شدند.

شاهدان گفتند که دو جوان به ضرب گلوله دو پلیس سوار بر موتور سیکلت در منطقه بامبیتو در حومه کوناکری کشته شدند.

تظاهرات مخالفان به زمان برگزاری انتخابات در گینه کوناکری دیروز برای چندمین روز متوالی ادامه داشت که به درگیری شدید بین جوانان معترض با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف پایتخت و زخمی شدن شماری دیگر منجر شد.

مامادو الفا باری سخنگوی نیروهای گارد ملی گینه کوناکری گفت یک نیروی پلیس که در جریان اعتراضات خشونت بار پنجشنبه گذشته زخمی شده بود دیروز جمعه درگذشت و چهار پلیس دیگر نیز زخمی شده اند.

احزاب مخالف دولت گینه، آلفا کنده رئیس جمهور را که در سال ۲۰۱۰ میلادی پس از اولین روند انتقال دموکراتیک قدرت در این کشور از سال ۱۹۸۵ میلادی تاکنون قدرت را به دست گرفته است، به تلاش برای تقلب در انتخابات متهم می کنند.

رهبران مخالفان که می گویند کنده پیش از اعلام تاریخ برگزاری انتخابات با آنها رایزنی نکرده است، از هوادارانشان خواسته اند تا زمان لغو تاریخ برگزاری انتخابات در ۳۰ ژوئن، به اعتراض های خود ادامه دهند.

دولت گینه درخواست های مخالفان را رد کرده است.

انتخابات در گینه کوناکری از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون به دلیل اختلاف های دولت و احزاب مخالف به تعویق افتاده است.