• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 429438

  عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به طرح دوفوریتی مجازات حبس برای سوال‌کنندگان در اجتماعات با امضای اعضای فراکسیون امید گفت: گویی اصلاح‌طلبان صرفاً تا زمانی به آزادی بیان معتقدند که خود مورد پرسش واقع نشوند.

  به گزارش پارس نیوز،

  حجت‌الاسلام صادق طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرح دوفوریتی اعمال مجازات حبس برای سوال‌کنندگان در اجتماعات و نشست‌ها گفت: دوستان ما در فراکسیون امید داعیه دموکراسی و جامعه مدنی دارند، اما نوبت خودشان که می‌رسد و مورد سوال منتقدان واقع می‌شوند ناراحت و عصبانی می‌شوند.

  وی با ذکر این نکته که اکثریت امضاکنندگان طرح دوفوریتی عضو فراکسیون امید و نیز برخی دیگر از حامیان دولت هستند، بیان داشت: حبس کردن کسانی که از سخنرانان نشست ها و اجتماعات سوال می‌کنند به مدت دو سال با به اصطلاح آزادی بیانی که برخی اصلاح‌طلبان و اعتدالیون دم از آن می‌زنند منافات دارد.

  طباطبایی‌نژاد گفت: گویی این دوستان تا زمانی به آزادی بیان معتقدند که خود مورد پرسش واقع نشوند.

  وی اظهار داشت: ابتدائاً باید دید که نشست برگزار شده در چه حد از اهمیت است؛ آیا در یک نشست معمولی چند نفره اگر کسی در میان سخنرانی سوالی مطرح کرد باید به دو سال حبس برود؟

  نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح آمده است که در هر جلسه‌ای از عرفی و عادی تا مجوزدار اگر کسی سوالی از سخنرانان بپرسد با مجازات حبس مواجه خواهد شد.

  طباطبایی‌نژاد اظهار داشت: چطور تا دیروز این دوستان مدعی بودند که هر کسی هر حرفی دارد باید مطرح کند؟

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ این طرح با استقبال نمایندگان مواجه نشده است و فراکسیون امید باید تغییرات بسیار و رایزنی‌های گسترده برای آن انجام دهد.

   

  فراکسیون امید کمیسیون فرهنگی صادق طباطبایی نژاد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها