• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 427600

  عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که این جنبش برای جنگ با رژیم صهیونیستی در هر زمانی آماده است.

  به گزارش پارس نیوز،

   محمود الزهار در سخنانی تصریح کرد:  حماس پیشنهاد اسرائیل برای مبادله را رد کرد که بارزترین مفاد این پیشنهاد، تحویل نظامیان اسیر اسرائیلی در نوار غزه در مقابل با کاهش محاصره این منطقه بود.

  وی افزود: اسرائیل طرفهای عربی و بین المللی و نهادهای انسانی را برای پیشنهاد قرارداد جدید تبادل اسرا فرستاد اما این قرارداد شروط مقاومت را برآورده نمیکند.

  الزهار گفت: پیشنهاد اسرائیل متشکل از کاهش محاصره غزه و مبادله سرباز اسرائیلی دارای بیماری روحیِ اسیر نزد گردانهای شهید عزالدین قسام شاخه نظامی حماس با یک فلسطینی بازداشت شده بیمار است.

  وی تأکید کرد: مکر و حیله اسرائیل هرگز حماس را فریب نخواهد داد و تا زمانی که اسرائیل اسیران فلسطینی را که در قرارداد مبادله سابق آزاد شدند، دوباره بازداشت می‌کند، بحثی درباره قرارداد مبادله جدیدی با اشغالگران در کار نیست.

  از سوی دیگر، عضو دفتر سیاسی حماس گفت: مصر وعده گشودن پرونده تبادل تجاری با نوار غزه و شرکت در روند بازسازی این منطقه را داده است و سیاست حماس این است که خصومتی با مصر یا هر کشور عربی دیگری نداشته باشد و روابط ما با مصر نسبت به سابق بهبود یافته است و امکانات و توانمندیهای ما کمتر از آن چیزی است که مسئولان مصری طلب می‌کنند.

  وی افزود: مصر به نظم و انضباط مرز خود با نوار غزه اذعان دارد و سفر اخیر هیئت امنیتی حماس به قاهره موفقیت آمیز بود.

  الزهار تأکید کرد: حماس آماده جنگ با اسرائیل در هر زمانی است و مقاومت به ساختار امنیتی اسرائیل ضربه وارد کرد.

   

  حماس اسرائیل محمود الزهار

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها