• لینک کوتاه
 • منبع: ایلنا کد خبر: 427578

  رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رجز‌خوانی‌های ترامپ به جایی نمی‌رسد، گفت: آقای ترامپ می‌داند اگر به جسارت خودش در جهان اسلام ادامه دهد، مسلمانان درسی به او می‌دهند که هرگز فراموش نخواهد کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ولایتی در همایش هم‌اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن خوش آمد گویی به فرهیختگانی که به دعوت جمهوری اسلامی به ایران آمده‌اند، گفت: انقلاب اسلامی در ایران انقلاب افتاد اما تنها متعلق به ایران نیست بلکه متعلق به همه جهان است. امواج خروشان بیداری اسلامی به سراسر جهان اسلام و جهان بشریت رسیده و هر روز آثار مبارک آن در نقاطی از جهان آشکار می‌شود

  او افزود : همه ما مدیون اسلام هستیم چرا که اسلام همیشه زنده است. هر گاه مسلمانان به اسلام رو کنند عزت  گذشته را خواهند یافت.

  ولایتی خاطر نشان کرد : بیداری اسلامی مرهون حیات جاودان اسلام است و منجر به تمدن اسلامی می‌شود و تمدن اسلامی خاموش شدنی نیست. تمام ملل اسلامی در طول تاریخ اسلام کم یا زیاد در امواج متوالی بیداری اسلامی در طول تاریخ نقش داشتند. کسی نمی‌تواند نقش عمر مختار لیبیایی و شیخ محمد عبدو و سید قطب و ابوالکلام آزاد و سید احمد خان و مرحوم آخوند خراسانی را از یاد ببرد و یا در قله همه آنها امام را منکر شود. همه این تاریخ اسلام را که نگاه می‌کنیم در عرض جغرافیا و طول تاریخ علمی، بزرگی را می‌بینیم  و هر زمان اسلام یا مشکلی مواجه شد فرزندی از جهان اسلام به پا خواسته و اسلام را احیا کرده است و این خیزش به نقاط دیگر جهان اسلام هم رسیده است.

  رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز  هم آنچه در جهان اسلام می‌گذرد مرهون امام خمینی است ادامه داد :  امام مقاومت‌اش را از مسلمانان صدر اسلام به ارث برده بود و امروز ایستادگی مقام معظم رهبری در مقابل مستکبران نیز باعث شده دیگر ملل هم همگی به نوعی در مقابل سلطه بیگانگان به ایستند.

  ولایتی گفت : اگر امروز می‌بینیم در آمریکا کسی روی کار آمده که سخنانی متناقض و نشان از بی‌تجربگی می‌گوید نشان از سرگشتگی آمریکا است. آمریکایی‌ها در تجزیه ملت‌های دیگر شکست خورده‌اند. یک زمان آمریکایی‌ها حرف از خاورمیانه جدید می زنند و بعدا معلوم شد هدف آنها تجزیه کشورهای اسلامی بود.

  دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به لیبی گفت: لیبی که یکی از کشورهایی مستقل اسلامی بود به چه روزی افتاده است؟ یک زمان رییس ستاد ارتش آمریکا گفت سوریه و عراق باید تجزیه شوند. اما امروز رییس جمهوری روی کار آمده که حقایقی نشان از شکست آمریکا را مطرح می‌کند و رجز خوانی‌هایی می‌کند که همه می‌دانند به جایی نمی رسد. ما توصیه می‌کنیم با اسلاف خود مشورت کند و پند بگیرد تا زیاده‌گویی نکند.

  ولایتی تصریح کرد: آقای ترامپ می‌داند اگر به جسارت خودش در جهان اسلام ادامه دهد، مسلمانان درسی به او می‌دهند که هرگز فراموش نخواهد کرد.

  او در پایان خاطر نشان کرد : از فرصت‌هایی نظیر این همایش که فرهیختگان از سراسر جهان اسلام گرد آمده‌اند آماده‌ایم که تبادل نظر کنیم تا نتیجه این تبادل نظرها به نفع امت اسلامی بشود.

   

  مسلمانان ولایتی ترامپ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها