• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 417294

  وزیر امور خارجه اتریش که کشورش در ابتدای سال جاری میلادی ریاست دوره‌ای بر سازمان امنیت و همکاری اروپا را بر عهده می‌گیرد وعده داد از این فرصت استفاده کرده و روند کاهش تحریم‌ها علیه روسیه را در پیش گیرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش بر لزوم بازگشتن به سمت روسیه و بهبود مناسبات با این کشور تاکید کرد.

  وی که کشورش ابتدای سال جاری میلادی ریاست دوره‌ای بر سازمان امنیت و همکاری اروپا را در پیش می گیرد تاکید کرد که می خواهد از این فرصت استفاده کند و روند کاهش تحریم ها علیه مسکو را در پیش گیرد.

  وی تاکید کرد که ما باید دوباره اعتماد را در اتحادیه اروپا ایجاد کرده و در تحریم ها از سیستم مجازات دور شده و به سیاست ایجاد انگیزه و محرک روی آوریم.

  وزیر امور خارجه اتریش که در گفتگو با هفته نامه "اشپیگل" سخن می گفت یک چرخش به سمت روسیه و  دوری از تفکر بلوک مانند دوران جنگ سرد را ضروری دانسته و گفت: برای دستیابی به هر تحول مثبتی ما باید تحریم ها را گام به گام برداریم.

  وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم بازگرداندن پناهندگان رد شده به کشورهایشان تاکید کرده و گفت: خیلی از کشورها هیچ علاقه ای ندارند که ما شهروندان  آن ها را برگردانیم.

  کورس نقل و انتقالات پول پناهندگان از اروپا به وطن آن ها را یک فاکنور اقتصادی مهم برای این منظور دانست.

  وی همچنین تاکید کرد کشورهایی که حاضر نیستند شهروندان خود را بپذیرند باید تحریم شده و بودجه برای همکاری های توسعه ای با آن ها کاهش یابد.

  کورس با اشاره به حمله تروریستی اخیر برلین حفاظت بیشتر از مرزهای خارجی اروپایی را خواستار شده و گفت: اگر ما نتوانیم این مسئله را کنترل کنیم که چه کسی به اروپا مهاجرت کرده و چه کسی در آن زندگی می کند بنابراین این یک خطر امنیتی برای ما است.

  وی در عین حال که کنار هم قرار دادن پناهندگان و تروریست ها را رد کرد گفت: از طرف دیگر این هم خطا است که اعتقاد داشته باشیم پناهندگان هرگز مجرم و یا تروریست نمی شوند. من چند سال پیش در این باره هشدار داده بودم که مسئله هجوم پناهندگان بتواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. این پیش بینی متاسفانه درست از آب درآمده است.


   

  اتریش روسیه تحریم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها