• لینک کوتاه
 • منبع: ايسنا کد خبر: 414437

  یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نامه ظریف به موگرینی درباره برگزاری نشست۱+۵ گفت: اقدام وزیر خارجه در راستای این سیاست است که عهدشکنی آمریکا را همگان متوجه شده و با حجم تبلیغات و فشارها آمریکا منزوی شود البته در ادامه این سیاست باید تمامی تلاش صورت گیرد تا برگزاری نشست برجام راهکارهای اجرایی نیز به دنبال داشته باشد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ابراهیم رضایی اظهار کرد: طبق پیش بینی‌های قبلی آمریکا با تصویب تمدید قانون تحریم های ایران راه معاندانه‌اش را در برابر جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته و برجام را نقض کرد. اکنون نیز تمامی برنامه، طرح‌ها و توطئه‌هایش را در این راستا به کار می‌گیرد که نشان دهد ایران به دنبال بر هم زدن برجام است.

  وی ادامه داد: در چنین شرایطی ایران با در پیش گرفتن برنامه‌هایی مبتنی بر حکمت، آمریکایی‌ها را مجبور کرد تا پا پیش گذارند و ماهیت خود را در عهدشکنی زودتر نشان داده و آشکار کنند. موضوعی که مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران یکپارچه آن را مخالف برجام اعلام کردند.

  رضایی اضافه کرد:‌ با توجه به عهدشکنی آمریکا لازم است مسئولان سیاست خارجی ضمن پیگیری مصوبات برجام، طرفین را به عکس العمل در برابر نقض برجام از سوی آمریکا وادار کنند. نباید در این شرایط رفتار احساسی داشت و فضا به گونه‌ای فراهم شود که طرفین ما با یکپارچگی و اتحاد مقابلمان بایستند.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: طبیعتا وقتی حجم تبلیغات و فشارها به سمت آمریکا برده شود آن‌ها وادار به عکس‌العمل می‌شوند. آنگاه آمریکا منزوی شده و همگان عهدشکنی‌اش را متوجه خواهند شد. اقدام آقای ظریف در نامه به خانم موگرینی در همین راستاست و مابقی برنامه‌ها نیز پیگیری خواهد شد.

  رضایی در جمع بندی گفت: طبیعتا نشست ۱+۵ در راستای اهداف ماباید به صورت حکیمانه پیگیری شود و در آن به دنبال راهکارهای اجرایی برای مقابله با این نقض عهد باشیم.

   

  کمیسیون امنیت ملی تحریم عهد شکنی آمریکا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها