اختصاصی پارس؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 411576

  حتی اعتراض هایی از درون مجمع نسبت به این سستی و اهمال صورت می گیرد که در پاسخ گفته می شود: آقای رئیس جمهور، سیاست گذاری‌ها و برنامه را قبول ندارد و متأسفانه رؤسای جمهور برای اعمال نظارت همکاری نمی‌کنند.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- آیت الله هاشمی رفسنجانی از انجام برخی وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام سرباز می زند.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، بر اساس قانون، نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به موجب تفویض اختیار از سوی مقام معظم رهبری توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام، صورت می‌گیرد و ریاست این کمیسیون بر عهده رئیس مجمع آیت الله هاشمی رفسنجانی است ولی بعد از دولت دهم، کاری در این زمینه در مجمع صورت نگرفته است.

  در دولت گذشته، گزارشات این کمیسیون صرفا برای اعتراض به مواردی خاص و چالشی تهیه می شد که در دولت یازدهم این نظارت کاملا متوقف شده است.

  حتی اعتراض هایی از درون مجمع نسبت به این سستی و اهمال صورت می گیرد که در پاسخ گفته می شود: آقای رئیس جمهور، سیاست گذاری‌ها و برنامه را قبول ندارد و متأسفانه رؤسای جمهور برای اعمال نظارت همکاری نمی‌کنند. 

  بعضی از اعضای جلسه در پاسخ اظهار می دارند: همین موضوع را گزارش کنید و به مقام عالی نظام بدهید که چنین اتفاقی افتاده است تا تعیین تکلیف لازم صورت گیرد.

  لازم به ذکر است، به منظور بررسی، ارزیابی، تلفیق و جامع‌نگری موضوعات ارجاعی مجمع در خصوص نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی، «کمیسیون نظارت» با ترکیب اعضای زیر در مجمع تشکیل می‌شود: رئیس مجمع، دبیر مجمع، دو نماینده از میان اعضای هر یک از کمیسیون‌های موضوعی مجمع به انتخاب خود کمیسیون‌ها، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، دادستان کل کشور و رئیس دیوان عدالت اداری کشور

   

  مجمع تشخیص مصلحت نظام کمیسیون نظارت هاشمي رفسنجاني اجرای سیاست‌های کلی
  • مجید
   پاسخ

   سلام من آدم سیاسی نیستم ولی میدونم یک عده هرچقدر تلاش میکنند محبوبیت وبزرگی افرادی را تحت شعاع قرار دهند نتیجه عکس میگیرند .خوب میدونم که ایشان فردی دانا،فرهیخته،نخبه تحلیل و تفسیر حوادث سیاسی و اجتماعی و عالمی مجتهد و بروز و به شدت مورد حسادت و حقد بعضی از هم کسوتی خودش میباشد.انشاالله خداوند او را برای اسلام و انقلاب حفظ کند.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها