• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 407188

  سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی در مقابل سرکنسولگری آلمان در شهر مزار شریف افغانستان را محکوم کرد و گفت:این رفتار وحشیانه، یادآور ضرورت یک اجماع جهانی و تلاش همه‌جانبه از سوی تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و وجدان‌های بیدار جامعه بشری در مبارزه‌ای قاطع و بی‌امان علیه این تراژدی هولناک است.

  به گزارش پارس نیوز،

  بهرام قاسمی شامگاه جمعه انفجار تروریستی علیه سرکنسولگری آلمان در مزارشریف افغانستان که به کشته و زخمی شدن دهها تن از انسان‌های بی‌گناه منجر شد را به شدت محکوم کرد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه، با ابراز تسلیت این حادثه دردناک، با تمامی بازماندگان این اقدامات جنایت هولناک و شوم تروریستی ابراز همدردی کرد و بار دیگر بر مسؤولیت خطیر و تاریخی جامعه جهانی در مقابله با گسترش تروریسم و اقدامات وحشیانه گروه‌های تکفیری تأکید کرد.

  وی حمله به اماکن دیپلماتیک در افغانستان را نشانه‌ای روشن از وابستگی این گروه‌های تروریستی با دشمنان ملت بزرگ افغانستان دانست و گفت: به نظر می‌رسد این گروه‌ها و حامیان آنان با این نوع اقدامات، مترصد افزایش حضور نیروهای بیگانه در این کشور می‌باشند.

  سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر مصونیت اماکن دیپلماتیک در هر نقطه از جهان گفت: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اولین سرکنسولگری کشوری بود که در سال 1377 در شهر مزارشریف افغانستان مورد تهاجم این نوع گروه‌های تروریستی قرار گرفت که متاسفانه تعدادی از خبرنگاران، دیپلمات‌ها و کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

  قاسمی تصریح کرد:تکرار این گونه رفتار وحشیانه، یادآور ضرورت یک اجماع جهانی و تلاش همه‌جانبه از سوی تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و وجدان‌های بیدار جامعه بشری در مبارزه‌ای قاطع و بی‌امان علیه این تراژدی هولناک عصر ما است. واقعه اخیر بار دیگر نشان می‌دهد که تروریسم ملیت و مکان نمی‌شناسد.

   

  افغانستان وزارت خارجه کنسولگری مزار شریف
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها