• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 407142

  خطیب نماز جمعه تهران گفت: عرصه دروغ در گذشته محدود بود و تنها به گفتن و نوشتن محدود می شد اما در این دوره عرصه دیگری به نام فضای مجازی پیدا شده است که می تواند توان گسترش دروغ را صد، هزار و هزاران برابر کند.

  به گزارش پارس نیوز،

  آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران به عرصه های دروغ و راه مبارزه با آسیب دروغ در جامعه پرداخت.

  وی با یادآوری این که دروغ آفت بزرگ جامعه است، اظهارداشت: امروز بسیاری از افرادی که در متن مسائل سیاسی هستند از دروغ می نالند.

  خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: عرصه دروغ در گذشته محدود بود و تنها به گفتن و نوشتن محدود می شد اما در این دوره عرصه دیگری به نام فضای مجازی پیدا شده است که می تواند توان گسترش دروغ را صد، هزار و هزاران برابر کند.

  آیت الله خاتمی افزود: به نظر من فضای مجازی می تواند هم فرصت و هم آسیب باشد؛ بطوری که اگر ارزشی ها وارد این فضا شوند و هدایت آن را بر عهده گیرند، فرصت خواهد بود اما اگر غیر ارزشی ها وارد شوند بحران زا خواهد بود که از جمله آسیب بحران زا می توان به دروغ اشاره کرد.

  وی به افرادی که دستی در فضای مجازی دارند ، سه نصحیت کرد که تقوی داشته باشند و حرف های مستند و قابل قبول بزنند، حرف هایی را که به اثبات نرسیده به فضای مجازی نکشانند و مصلحت را نیز مد نظر قرار دهند.

  امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: چه بسا حرفی راست باشد اما مصحلت در این است که منتشر نشود زیرا می تواند فتنه انگیز باشد.

  آیت الله خاتمی در نصحیت دوم خود از افرادی که دستی در فضای مجازی دارند خواست که اگر خلاف واقعیت را منتشر کردند، مردانگی و جوانمردی داشته باشند، عذرخواهی و تکذیبیه منتشر کنند.

  وی در نصحیت سوم خود از دست اندرکاران فضای مجازی خواست که در پذیرش مطالب هم فیلتر داشته باشند و هر خبری را که منتشر می شود، نپذیرند چرا که می تواند پیامدهای نامطلوبی داشته باشد.

  امام جمعه سید احمد خاتمی فضای مجازی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها