• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38995

  در جمع‌بندی‌های صورت‌گرفته توسط چند مرکز مطالعاتی، احتمال کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی نزدیک به صفر است.

  به گزارش پارس به نقل از سایت جهان نیوز، یکی از استدلال های محمد خاتمی برای عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری این است که می گوید: من تجربه شکست هاشمی رفسنجانی را در انتخابات سال ۸۴ را دیده ام. مردم ایران به فردی که دو دوره رئیس جمهور بوده و بار سوم می خواهد به قدرت برگردد به درست یا غلط قدرت طلب و فرصت طلب می گویند.

  در همین حال، تیم مشاوره خاتمی متن نامه ای را تنظیم کرده اند که در آن دلایل نیامدن خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری بیان شده است.

  تاکنون چندین بار متن این نامه تغییر کرده است. برخی مخالف معرفی گزینه حداقلی از سوی خاتمی هستند و برخی دیگر معتقدند اعلام قهر و یا شرط گذاشتن برای نظام اوضاع اصلاح طلبان را بدتر از آن چه هست خواهد کرد.

  با این حال، در روزهای اخیر اسحاق جهانگیری دیدارها و مذاکرات فشرده ای با هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی داشته است و گفته می شود با حمایت هایی که این دو چهره از جهانگیری داشته اند و همچنین نظر مثبت اکثر اعضای مجمع روحانیون و کارگزاران از جهانگیری، وی به زودی به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان معرفی خواهد شد.

  از سوی دیگر اما مشرق نوشت: موسوی خوئینی ها در تحلیلی معتقد است: تشویق اصلاح طلبان به حضور در در انتخابات بازی هاشمی رفسنجانی برای نابودی جریان اصلاحات است. خوئینی ها به صراحت می گوید هاشمی با نابودی جریان اصلاحات می خواهد یکه تاز میدان سیاست شود.

  اسحاق جهانگیری اصلاح طلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بازی جهان رئیس جمهور مردم ایران هاشمی رفسنجانی خاتمی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها