• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38861

  وزیر سابق امور خارجه کشورمان گفت: برخی از گام‌های برداشته شده در دولت نهم و دهم جزء اولین‌ها در کشور بود.

  به گزارش پارس ، منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه و یکی از کاندیدای احتمالی انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مهم ترین نقطه قوت دولت نهم و دهم را سخت کوشی و تمرکز بر پروژه های عمرانی و اجرایی کشور دانست.

  وی افزود: برخی از گام های برداشته شده توسط دولت آقای احمدی نژاد جزء اولین گام ها در کشور بود که به عنوان مثال می توان به تولید برق هسته ای و بسیاری از پروژه های دیگر اشاره کرد؛ بنابراین سخت کوشی دولت نهم و دهم قابل تقدیر است و باید از همه دست اندرکاران تشکر کرد.

  وزیر سابق امور خارجه تصریح کرد: نقطه ضعف محوری و اساسی دولت نهم در اواخر کار و دولت دهم از ابتدایش بحث های انحرافی، مکتب سازی، ورود در عرصه دین و قرائت های دینی و مواردی از این قبیل بود چرا که اساساً جایگاه دولت جایگاهی برای ورود به این مباحث نیست و در نظام جمهوری اسلامی جایگاه ایدئولوژیک برای اینگونه صحبت ها جایگاه ولایت فقیه است.

  متکی اضافه کرد: متأسفانه ورود دولت به مسائل انحرافی موجب شد که دولت یا بخشی از آن به کارهایی که جزء وظایف و مسئولایت هایش نبود وارد و به تبع همین، از بخش های دیگر از کشورداری غافل شد.

  وی تولید را مهم ترین بخش مغفول توسط دولت دانست و خاطرنشان کرد: در بحث یارانه ها، برنامه ریزی ها و سیاست های اقتصادی کشور متاسفانه حمایت های لازم صورت نگرفت.

  متکی خاطرنشان کرد: تولید ناموس اقتصاد است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

  احمدی نژاد اقتصاد امور خارجه برق دولت دولت دهم دولت نهم نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه هسته ای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها