• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38613

  پلیس ضد شورش بحرین به معترضانی که شعار" مسابقه شما یک جنایت است" و" نه به مسابقه فرمول یک" را سر می‌دادند با گاز اشک آور حمله کرد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، نیروهای امنتی رژیم آل خلیفه برای متفرق کردن معترضان برگزاری مسابقه اتومبیل رانی فرمول یک، در آستانه شروع این مسابقه از گاز اشک آور استفاده کردند.

  تنها چند روز مانده به شروع مسابقات فرمول یک بحرین، درگیری هایی در این کشور میان معترضان و پلیس در جریان است.

  بر اساس این گزارش، پلیس ضد شورش بحرین به معترضانی که شعار" مسابقه شما یک جنایت است" و" نه به مسابقه فرمول یک" را سر می دادند با گاز اشک آور حمله کرد.

  مردم بحرین در چند روز اخیر اعتراضات خود را در آستانه برگزاری این مسابقه تشدید کرده اند و گروه های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل از دولت بحرین به خاطر سرکوب اعتراضات و دستگیری معترضان انتقاد کرده اند.

  اصلی ترین گروه مخالف رژیم بحرین اعلام کرد، به دلیل برگزاری مسابقات فرمول یک که بخشی از مسابقات اتومبیلرانی جایزه بزرگ است، نگاه ها در مناطق مختلف جهان معطوف به بحرین خواهد شد و این امر به مخالفان کمک خواهد کرد پیام خود را که خواستار اصلاحات هستند، ارسال کنند.

  اعتراضات سیاسی در بحرین از فوریه دو سال پیش و با تجمع معترضان در یکی از میدان های شهر منامه، پایتخت این کشور آغاز شد.

  معترضان از خاندان حکومتی آل خلیفه خواستند تا دست به اصلاحات سیاسی بزند و نظام مشروطه سلطنتی برقرار کرده و با فساد مبارزه کند.

  به دنبال تشدید ناآرامی ها، نیروهای امنیتی به سرکوب گسترده مخالفان روی آوردند که در جریان آن بیش از سی نفر کشته شدند.

  بحرین پایتخت جهان حقوق بشر دولت شورش گاز نیروهای امنیتی معترضان مسابقه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها