• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38423

  وزیر اطلاع رسانی اردن ضمن تایید اظهارات وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اعزام نیروهای ویژه آمریکایی به این کشور از استقرار ۲۰۰ نیروی آمریکایی در اردن به دلیل وخامت شرایط در سوریه خبر داد.

  به گزارش  پارس ، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، محمد مومنی، وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی رسمی دولت اردن گفت: استقرار نیروهای آمریکایی بخشی از همکاری های نظامی آمریکا و اردن برای تقویت نیروهای مسلح اردن به دلیل وخامت اوضاع در سوریه است.

  وی نگفت که این نیروها چه زمانی وارد اردن خواهند شد.

  مومنی تاکید کرد: مقام های آمریکا و اردن طی دو سال گذشته با یکدیگر در تماس بوده اند و هنوز معلوم نیست که تجهیزات و تسلیحاتی نیز با این گروه وارد اردن خواهد شد یا خیر.

  چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع سنا با اعلام خبر اعزام طراحان نظامی آمریکا به اردن گفت که ضروری است واشنگتن به پیامدهای هرگونه اقدام نظامی آمریکا در سوریه به طور جدی فکر کند و باید نسبت به تعهد درازمدت صادق بود.

  هاگل به سناتورهای آمریکایی گفت: بهتر است که همه ما قبل از شروع هر کاری ابتدا اطمینان لازم را حاصل کنیم. چرا که اگر کاری را آغاز کنیم راه برگشتی وجود ندارد، اینکه منطقه پرواز ممنوع، منطقه امن و نظایر اینها اعلام شود. زمانی که کاری آغاز شود نمی توان آن را نادیده گرفت. نمی توانیم بگوییم آن طور که من فکر می کردم انجام نشد به همین دلیل باید رهایش کرد.

  دولت سنا سوریه نیروهای مسلح واشنگتن وزیر دفاع آمریکا آمریکایی نظامی اردن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها