• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37941

  اعضای دفتر سیاسی جدید جنبش حماس که مقیم خارج از قطر هستند تا ساعاتی دیگر به دوحه سفر می‌کنند تا نخستین نشست خود پس از انتخابات داخلی این جنبش را برگزار نمایند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « اسماعیل هنیه» نخست وزیر دولت منتخب فلسطین که در انتخابات اخیر حماس به عنوان معاون « خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی این جنبش انتخاب شد به همراه چند عضو دیگر دفتر سیاسی به قطر سفر می کند.

  این افراد بر اساس انتخابات اخیر حماس عبارتند از خلیل الحیه، عماد العملی، روحی مشتهی، یحیی السنوار.

  برخی خبرها حاکی از آن است که هنیه روز پنج شنبه نوار غزه را به مقصد مصر ترک می کند و از آنجا نیز به دوحه خواهد رفت و در غیاب خود اداره دولت در نوار غزه را به مهندس « زیاد الظاظا» معاون خود محول خواهد کرد.

  همچنین قرار است « موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس که در قاهره مقیم است و نیز « صالح العاروری» مقیم ترکیه نیز به دوحه سفر کنند.

  یک مسئول حماس در این باره گفت که در نشست رهبران حماس وظایف اعضای جدید دفتر سیاسی بویژه آنهایی که در انتخابات اخیر در قاهره انتخاب شدند، تعیین خواهد شد.

  بر اساس این گزارش اداره امور حماس در غزه به هنیه و پرونده اطلاع رسانی نیز از « عزت الرشق» عضو سابق دفتر سیاسی به عماد العملی انتقال داده خواهد شد.

  بنابر این گزارش پرونده آشتی ملی و پایان دادن به دودستگی ها نیز در دست ابومرزوق در قاهره باقی خواهد ماند.

  این در حالی است که « محمود الزهار» عضو سابق دفتر سیاسی حماس در انتخابات اخیر از عضویت این دفتر خارج شد.

  اسماعیل هنیه انتخابات ترکیه حماس خالد مشعل دولت غزه قطر مصر معاون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها