• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37048

  خالد بن هلال بن ناصر المعولی، رییس مجلس شورای سلطنتی عمان، عصر روز شنبه با علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح روابط میان دو کشور ایران و عمان بر توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی تأکید کرد و موضوع صادرات گاز ایران به عمان را نیز مورد توجه قرار داد.

  صالحی با اشاره به مسائل منطقه به خصوص تحولات در سوریه و بحرین به تشریح سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

  وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین تلاش های جمهوری اسلامی ایران در سطوح منطقه ای و بین المللی برای بازگشت آرامش به سوریه، وضعیت موجود را به نفع هیچ کس از طرفین ندانست و برخی اقدامات مداخله جویانه خارجی در سوریه را در راستای اهداف سیاسی رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد.

  صالحی با تأکید بر این نکته که بحران در سوریه راه حل نظامی ندارد، توقف درگیری ها، گفت وگو میان دولت سوریه و مخالفان، مراجعه به آرای عمومی و عدم دخالت خارجی را راه حل سوریه عنوان و آمادگی کشورمان را برای ایجاد زمینه های گفت وگو میان دولت سوریه و مخالفان اعلام کرد.

  رییس مجلس شورای سلطنتی عمان نیز بر حل بحران سوریه از طریق سیاسی و پرهیز از خشونت و خونریزی تأکید کرد.

  وی راه حل نظامی و توسل به سلاح در سوریه برای حل این بحران را مردود دانست و مذاکره میان دولت و مخالفان حکومت را تنها راه حل این بحران عنوان کرد.

  رییس مجلس شورای سلطنتی عمان سیاست اصولی و روشن عمان را توسعه و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود که شاهد توسعه بیش از پیش این روابط باشیم.

  ایران بحران سوریه بحرین دولت رژیم صهیونیستی رییس مجلس علی اکبر صالحی عمان گاز وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها