• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36955

  یک کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: وعد‌ه‌های بدون اجرایی شدن دولت دو پیامد منفی را به دنبال دارد که یکی نابسامانی در وضعیت معیشت مردم و اقتصاد بوده و دیگری کم شدن اعتماد عمومی به خدمت‌گزاران نظام است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، محمد سعیدی کیا با حضور در مشهد در برنامه های مختلفی شرکت و دیدگاه های انتخاباتی خود را مطرح کرد.

  وی در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور، با عنوان شعور انقلابی، حماسه سیاسی با تاکید بر اینکه از حقوق ثابت خود برای تبلیغات انتخاباتی استفاده می کند، گفت: خدا را شاکرم که بار دیگر در جمع دانشجویان شرکت کردم و این یکی از توفیقات بنده محسوب می شود.

  * از حقوق ثابتم برای تبلیغات انتخابات استفاده می کنم

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه هزینه تبلیغاتی زیادی نخواهد داشت، گفت: منابع مالی من برای انتخابات زیاد نیست و از حقوق ثابتم برای تبلیغات استفاده خواهم کرد.

  وی ادامه داد: شماره حسابی نیز اعلام می کنم که کسانی که به توانمندی من اعتقاد دارند به آن حساب پول واریز کنند و من از آن پول فقط برای تبلیغات انتخاباتی ام استفاده می کنم.

  سعیدی کیا با بیان اینکه نمی خواهم در حوزه هزینه تبلیغات مدیون کسی باشم، گفت: نمی خواهم بدانم که چه کسانی برایم پول می ریزند تا مدیون شوم البته صدا و سیما و خبرگزاری ها برای تبلیغات کافی هستند.

  * افزایش تزریق نقدینگی سبب تورم و التهابات اقتصادی در جامعه می شود

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: کشور ما به لحاظ اقتصادی دچار مشکلاتی است که مهمترین آن بی برنامگی و عدم توجه به برنامه و مدیریت صحیح است.

  وی با اشاره به اینکه توجه نکردن به بخش تولید سبب افت اشتغال می شود، خاطرنشان کرد: در شرایط التهابات اقتصادی تورم و اشتغال به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد و از این رو برای توسعه اشتغال باید به خط تولید توجه ویژه شود.

  سعیدی کیا با ابراز نارضایتی از تزریق میزان زیادی از نقدینگی در جامعه، گفت: تزریق زیاد نقدینگی سبب تورم می شود و تورم نیز سبب بی توجهی به خط تولید و در نتیجه افزایش بیکاری می شود.

  * استراتژی سه گانه برای توسعه اقتصاد/ توجه جدی به صندوق توسعه ملی

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری از استراتژی سه گانه خود برای بهبود شرایط اقتصادی یاد کرد و ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی در این حوزه توجه نکردن به مقوله سرمایه گذاری و حضور مؤثر بخش خصوصی در خط تولید است.

  وی افزود: باید بخشی از یارانه ها را به سمت تولید ببریم؛ باید دولت بستر امن، شفاف و روشن برای حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد کند.

  سعیدی کیا با اشاره به سازماندهی و ساماندهی اقتصاد بر اساس رشد و تولید، اذعان داشت: سرمایه گذاری، نگاه جدی به اوراق مشارکت و حضور بخش خصوصی توجه جدی به صندوق توسعه ملی که راهکار مؤثر در رفع التهابات اقتصادی به شمار می رود.

  وی یادآور شد: پول نفت باید در خدمت اقتصاد قرار گیرد، باید اقتصاد را از نفت به شکل مستقیم جدا کرده و یکی از مؤثرترین راهکارها برای توسعه خط تولید و در نتیجه رفع التهابات اقتصادی، صندوق توسعه ملی است.

  سعیدی کیا تاکید کرد: باید ۲۰ درصد از پول نفت سالانه به صندوق توسعه ملی واریز و به بخش خصوصی تعلق گیرد و این پول در خدمت کارآفرینان، خط تولید و صنعتگران با نظارت جدی قرار گیرد.

  وی از نظارت ضعیف با عنوان یکی از مشکلات اساسی در حوزه اقتصاد نام برد و افزود: منابع طبیعی کم نیست فقط باید با نظارت جدی و توجه به حضور بخش خصوصی آن را توسعه دهیم و بهره برداری صحیح از آن داشته باشیم؛ رئیس جمهور باید از صندوق توسعه ملی پاسداری کرده و به گونه ای مدیریت کند که سالانه ۴ الی ۵ درصد به درآمد این صندوق اضافه شود.

  * اختلافات سبب ضعف مدیریتی می شود

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه باید تمام انرژی صرف خدمت به مردم و کشورداری شود، گفت: باید در اداره کشور از حاشیه پردازی پرهیز کرد و بر اساس منویات مقام معظم رهبری حرکتی رو به جلو و در مسیر توسعه داشته باشیم.

  وی ادامه داد: تبعات اختلافات در حوزه اداره کشور منفی بوده و نتیجه ای جز اتلاف وقت برای خنثی کردن و حل اختلاف و همچنین ضعف در تصمیم گیری نخواهد داشت.

  سعیدی کیا قسمتی از التهابات اقتصادی را در سوء مدیریت توصیف کرد و ادامه داد: اگر چه کشور در جریان تحریم قرار دارد اما مسئله مهم این است که در حوزه مدیریتی و اداری کشور نیز ضعف داشته و به مسئله معیشت مردم توجه جدی نداشتیم.

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: باید اتحاد عمومی را جلب کرده و در حوزه نظارت عملکرد جدی داشته باشیم همچنین اراده مثلث مدیران برای پیشگیری از فساد اقتصادی امری ضروری است.

  * رئیس جمهور نباید به دنبال نظریه پردازی باشد

  سعیدی کیا با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با عنوان رئیس قوه مجریه و شخصیت دوم کشور باید بر مبنای قانون اساسی عمل کند، گفت: رئیس جمهور باید مطابق با منویات مقام معظم رهبری حرکت کند و به نوعی نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: رئیس جمهور نباید نظریه پرداز باشد بلکه در خط و ولایت و رهبری به عنوان شخصیت دوم مملکت و رئیس قوه مجریه نقش داشته باشد.

  وی ادامه داد: در دولت چندین وزارتخانه با عنوان آموزش و پرورش، اداره کل ارشاد، وزارت ورزش و جوانان و همچنین دانشگاه در مسیر فرهنگ وجود داشته اما سازمان های مردم نهاد و دیگر دستگاه ها نیز در این حوزه فعالیت چشمگیر داشته و نباید مورد غفلت واقع شوند.

  سعیدی کیا با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد در حوزه فرهنگ نیازمند حمایت جدی معنوی هستند، خاطرنشان کرد: هر فرد قسمت اعظم شخصیتش در خانواده و مدرسه شکل می گیرد و از این حیث باید به مسئله فرهنگ و آموزش توجه جدی داشته باشیم.

  * رابطه سیاسی خوب را با کار اقتصادی درازمدت تحکیم می بخشیم

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به اینکه کشور مطابق با قوانین و متعهد به معاهده ان پی تی استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای می کند، گفت: امروز دشمنان نظام و ۱+۵ اعتراضی نسبت به حرکت و پیشرفت ایران در حوزه انرژی هسته ای نداشته بلکه آنان فقط نگران این مسئله هستند که کشور در حوزه تسلیحات نظامی از آنان پیشرفت جدی تری داشته باشد.

  سعیدی کیا گفت: در مذاکرات و سیاست خارجی باید دیپلماسی قوی داشته و با حفظ اصول و ارزش ها بتوانیم تعامل خوبی را برقرار کرده نه اینکه بی خودی داد و فریاد کنیم.

  وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید در حرم مطهر رضوی اذعان کرد: با توجه به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم و با آمریکا دشمنی و تخاصم داریم.

  سعیدی کیا ادامه داد: رئیس جمهور باید مؤثر و هماهنگ با رهبر کبیر انقلاب در سیاست خارجی بوده نه اینکه در محافل دیگر عملکردی منافی با سیاست های ارائه شده توسط مقام معظم رهبری داشته باشد.

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه تقویت رابطه سیاسی توسط تقویت رابطه اقتصادی صورت می گیرد، گفت: رابطه سیاسی خوب را می توان با کار اقتصادی درازمدت تحکیم بخشیم.

  وی یادآور شد: باید ایران را با عنوان مرکز ترانزیت منطقه قوت ببخشیم و از این رو تعاملات مثبتی با کشورهای منطقه داشته باشیم.

  سعیدی کیا اذعان داشت: اگر لوکوموتیوهای اقتصادی را به خوبی راه اندازی کینم به زودی به تکنولوژی و توسعه اقتصاد و قوت سیاسی می رسیم.

  * همواره با مجلس در تعامل بوده ام نه در تقابل

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با تأکید بر اینکه همواره با مجلس تعامل خوبی داشته است، گفت: در طول فعالیت و خدمتم به نظام جمله ای خلاف مجلس نگفته ام و عملکردهایم مطابق با فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است و همواره در تعامل با مجلس بوده ام.

  * معیشت مردم و اقتصاد بالاترین مسئله روز است

  سعیدی کیا وعده های بدون اجرا را یکی از نقاط ضعف دولت ها برشمرد و افزود: وعد ه های بدون اجرایی شدن دو پیامد منفی را به دنبال خواهد داشت که یکی نابسامانی در وضعیت معیشت مردم و اقتصاد بوده و دیگری این است که اعتماد عمومی به خدمت گزاران نظام بیش از پیش کم می شود و این آفت جامعه به شمار می رود.

  وی به مزایای سفرهای استانی اشاره کرد و افزود: سفرهای استانی سبب شناخت بیشتر کشور و نظارت ویژه بر پروژه های استانی می شود اما ظرفیت بیشتری برای کیفیت و بهبود دارند.

  * در مسکن مهر دولت دخالت اجرایی نکند

  سعیدی کیا با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از مسکن های کشور مسکن مهر است، گفت: مسکن مهر پروژه ای بوده که تا اندازه ای عملیاتی شده، بسیار لازم و مناسب است اما نقطه اساسی این است که نباید دولت در آن دخالت اجرایی کند.

  وی افزود: دستگاه های اجرایی و مرتبط با امر مسکن مهر بر فعالیت خود و وظایف به طور کامل واقف بوده و دولت دخالت اجرایی نکند.

  * با تفکیک جنسیتی به شدت مخالف هستم

  نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از مخالفت خود در تفکیک جنسیتی در شرایط فعلی کشور یاد کرد و افزود: تفکیک جنسیتی نیاز به بسترسازی داشته و اگر کلاس های دانشگاه را تفکیک جنسیتی کنیم با جامعه چه می توان کرد؟

  وی افزود: باید مروج اخلاق اسلامی باشیم چرا که در صورت تبیین اخلاق اسلامی حریم ها حفظ شده و نیازی به تفکیک جنسیتی نیست.

  سعیدی کیا تأکید کرد: ائتلاف فعلاً زودرس است و باید وقتی صورت گیرد که شورای نگهبان کارش را به پایان رسانده و کاندیداهای اصلح را معرفی کند.

  * تکنوکرات نیستم و همواره با روحیه جهادی پای کار آمده ام

  سعیدی کیا با ابراز نارضایتی از اینکه برخی وی را تکنوکرات می دانند، گفت: تکنوکرات نیستم و همواره با پایبندی بر اعتقادات و روحیه جهادی پای کار آمده ام.

  به گفته سعیدی کیا معرفی کابینه در شرایط فعلی بی تدبیری محض است.

  اقتصاد امام راحل و مقام معظم رهبری انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بیکاری جامعه حرم مطهر دولت سه گانه مشکلات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها