• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36927

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه «رای حلال» شعار انتخاباتی‌ام است، گفت: کاندیداهایی دولت امکانات و منابع لایزالی را در اختیار دارند و راحت هزینه می‌کنند در حالی که معتقدم سیستم دولت قادر نیست کاندیدای خود را به پیروزی برساند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در مشهد حاضر و در برنامه های متفاوتی پیرامون اولویت ها و برنامه های خود برای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری به ایراد سخنرانی پرداخت.

  وی در همایش جبهه جوانان آرمانگرا و رهروان ولایت با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال « حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» اظهار کرد: مقام معظم رهبری با تدبیر و درایت خود و بنا به مصلحت و شرایط جامعه سال ۹۲ را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کرده اند.

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری افزود: حماسه یعنی حرکتی وسیع و قدرتمند و شاخصه این حرکت متفاوت بودن آن از دیگر حرکت ها انقلاب ها است.

  *حماسه سیاسی زمینه ساز حماسه اقتصادی است

  پورمحمدی با بیان اینکه حماسه سیاسی زمینه ساز حماسه اقتصادی است، خاطرنشان کرد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری در سال گذشته، شرایط فعلی شرایطی نظیر پیچ تاریخی بوده و باید تمام تلاش خود را برای گذر از این پیچ کنیم؛ باید با انسجام و وحدت داخلی شرایط گذر از این پیچ تاریخی را فراهم کنیم.

  وی ادامه داد: شرایط داخلی کشور در حوزه اقتصاد نیازمند حمایت از تولید ملی بوده و اگر توصیه های مقام معظم رهبری را به طور جد پیگیری کرده بودیم شرایط بهتری در حال حاضر داشتیم.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور عرصه انتخابات را عرصه ای برای تحقق حماسه سیاسی توصیف کرد و افزود: با توجه به تمرکز دشمنان نظام بر حوادث و وقایع انقلاب باید در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور حداکثری و مشارکت جمعی حماسه سیاسی را رقم بزنیم.

  پورمحمدی با تأکید بر اینکه حماسه اقتصادی نیازمند برنامه ریزی خاص و مدون است، یادآور شد: در حوزه اقتصاد به دلیل کم دقتی، بی برنامگی و طمع دشمنان در منافع نظام شرایط خاصی را تجربه کرده ایم که نیازمند تدبیر و درایت ویژه و برنامه ریزی صحیح برای برون رفت از این شرایط حساس هستیم.

  وی افزود: حتماً در شرایط داخلی کشور نابسامانی هایی دیده شده و به نوعی شرایط داخل کشور به دشمن چشمک زده و برای آنان نقاط امیدواری از حیث ضربه به نظام و جمهوری اسلامی به واسطه تحریم ایجاد شده است.

  پورمحمدی گام نخست در تحقق حماسه اقتصادی را حماسه سیاسی توصیف کرد و اذعان داشت: همبستگی عامل بازدارنده ای برای دشمنان نظام به شمار می رود.

  وی تصریح کرد: اگر حماسه سیاسی محقق شود و رئیس جمهور منتخب قوی و کارآمد روی کار آید این دو مقوله سبب عملکردی صحیح شده و در نتیجه بهبود شرایط را در حوزه های مختلف کشور شاهد خواهیم بود.

  *سربازان اصلی خلق حماسه جوانان هستند

  عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان با اشاره به اینکه جوانان سهم عظیمی در تحقق حماسه دارند، گفت: باید در این برهه زمانی جوانان با احساس مسئولیت بیشتر در حوزه های مختلف اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پای کار آیند و عرصه و صحنه ای را رقم بزنند که به دنبال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی شکل بگیرد.

  وی افزود: ایران کشوری است که دانشمندان جوان در بازه سنی ۳۰ الی ۳۲ سال دارد و این ظرفیت و نقطه قوت بزرگی برای خلق حماسه به شمار می رود.

  * مهندسی انتخابات را فقط مردم رقم می زنند

  عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان از مهندسی انتخابات به دست مردم با حضور مشارکتی آنان یاد کرد و اذعان داشت: در شرایط فعلی کشور رای مردم و حضور حداکثری آنان سبب تحقق حماسه سیاسی شده و امروز نباید از محل امکانات و درآمدهای دولتی به تبلیغ پرداخت چرا که مردم با آگاهی خود صحنه انتخابات را مهندسی می کنند.

  پورمحمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری در حرم مطهر رضوی اذعان کرد: بنابه فرمایشات ایشان باید فضای با نشاط و پرشور را در صحنه انتخابات ایجاد کرد و هر فرد خود را ملزم به تعیین سرنوشت و رأی بداند.

  وی یادآور شد: شرایط و زمان میزان مقبولیت کاندیداها را اعلام می کند و نظرسنجی های فعلی گویای موفقیت یک کاندیدا نیست.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور از به وحدت رسیدن اصولگرایان در صحنه انتخابات یاد کرد و ادامه داد: اگر بتوانیم اصولگرایان را برای رسیدن به گزینه واحد برسانیم خرسند می شویم اما در حال حاضر شاهد شکل گیری گروه ها و ائتلاف های مختلف هستیم.

  عضو ائتلاف پنج گانه اصولگرایان تأکید کرد: در این میان نیز عده ای خواستار استقلال و مواضع آزادانه بوده و نمی توان کسی را اجبار به حضور در یک ائتلاف و گروهی خاص کرد.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: هر ائتلافی با هر تعداد باید در نهایت چه اصولگرا و چه اصلاح طلب زیر پرچم انقلاب اسلامی حرکت کرده و موضع گیری شفاف در عرصه انتخابات داشته باشند.

  * دیپلماسی برآیند اقتدار داخلی کشور است

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور از دیپلماسی به عنوان برآیند اقتدار داخلی کشور یاد کرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی شاهد آن هستیم که ساماندهی در فضای داخلی کشور از حیث انسجام کمی رنگ باخته و تلاش ها باید در مسیر به ثبات رساندن و ساماندهی داخل کشور باشد.

  پورمحمدی تأکید کرد: اگر انسجام داخلی کشور را ارتقاء دهیم سبب بهبودی وضعیت در عرصه بین المللی خواهیم بود و از همین حیث تأکید زیادی بر تقویت دیپلماسی کشور و حضور عناصر حرفه ای در این عرصه دارم.

  *نظام بانکی نیازمند خانه تکانی جدی است/ تحقق حماسه اقتصادی از مسیر تغییر بافت اداری

  عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان گفت: برای تحقق حماسه اقتصادی نیازمند تغییرات جدی در بافت اداری هستیم که تجدیدنظر و بینش دوباره در سیستم نظام بانکی از مهم ترین آنها است.

  وی با اشاره به تزریق نقدینگی زیاد در کشور و تبعات منفی آن اظهار کرد: یکی از دغدغه های مهم در جامعه مسئله گرانی و تورم است.

  * رفع تورم از مسیر کاهش هزینه ها در کشور

  پورمحمدی با بیان اینکه تورم و گرانی سبب آزار آحاد ملت و مردم در جامعه می شود، گفت: هر کس به زعم خویش باید نسبت به این مسئله احساس مسئولیت کرده و باید با آسیب شناسی صحیح شرایط را به تعادل برسانیم.

  وی تصریح کرد: افزایش نقدینگی سبب تورم می شود و قابل ذکر است که تورم آسیبی بر پیکره خط تولید زده و در نتیجه شاهد کاهش اشتغال، افزایش بیکاری و تورم بی رویه خواهیم بود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور از کاهش تزریق نقدینگی با عنوان عامل مؤثر در مسیر رفع تورم یاد کرد و گفت: باید به موضوع تولید نگاه ویژه ای داشته باشیم و تلاش ها در مسیر فعال نمودن خط تولید و سرمایه گذاری بیشتر در این عرصه باشد.

  پورمحمدی تأکید کرد: باید نظام مالیاتی کشور اصلاح شود، نظام بیمه اصلاح شود و همچنین نیازمند خانه تکانی جدی در سیستم نظام بانکی هستیم.

  * تداوم هدفمندی یارانه ها

  عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان هدفمندی یارانه ها را برنامه ای مطلوب و مناسب توصیف کرد و یادآور شد: یارانه ها برای گروه های خاصی از جامعه باید مستمر باشد، اقشار کم برخوردار و فعالان عرصه تولید در زمره این گروه قرار دارند.

  وی تصریح کرد: هدفمندی یارانه ها برنامه ای در مسیر تعادل در هزینه ها و توسعه اقتصاد بوده نه اینکه تمام درآمد کشور را در بازه زمانی کوتاه در مسیر هدفمندی یارانه ها واریز کنیم.

  پورمحمدی نابسامانی در اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها را ضربه سنگینی بر پیکره اقتصاد دانست و اظهار کرد: باید قانون هدفمندی یارانه ها را به درستی اجرا کنیم؛ در شش ماهه گذشته حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بابت یارانه به حساب مردم واریز شده که این رقم نامعقولانه است.

  * برنامه ریزی برای توسعه استان ها و ایجاد فضای رقابتی در رأس اهداف است

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور ایجاد فضای رقابتی میان استان ها را از برنامه های اصلی خود توصیف کرد و گفت: باید تمرکز کشور از پایتخت برداشته شده و تمرکز بیشتری بر توانمندی ها و ظرفیت های استان ها داشته باشیم.

  وی اظهار داشت: استان های کشور به ویژه خراسان رضوی از ظرفیت های ویژه ای در حوزه های مختلف برخوردار بوده که با تکیه و تأکید بر آنها این استان ها می توانند جایگاه حقیقی خود را احراز کنند.

  پورمحمدی با تأکید براینکه به نفع هیچ کس کنار نمی روم مگر براساس سازوکارهای درونی ائتلاف، اذعان داشت: در شرایط فعلی که دشمن به دنبال مجالی برای تفرقه افکنی است باید به دنبال تحولات بزرگ در حوزه اجرایی کشور باشیم و نگاه جدی به این مسئله در قالب رأی آوری کاندیدای اصلح در رأس اهداف ائتلاف است؛ بنا نیست خیلی وعده دهم و شعاری که قابل اجرا نباشد را تکرار کنم.

  * مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند

  پورمحمدی گفت: اصول روابط خارجی جزو سیاست های کلی نظام بوده که توسط رهبری تبیین و ابلاغ می شود و این در مسیر دستگاه اجرایی باید به طور کامل از آن تبعیت کند.

  وی مذاکره با آمریکا را بی اثر دانست و تأکید کرد: به باور بنده مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند و در شرایط قابل قبول که آنان با سهم برابر وارد عرصه مذاکرات شوند این مذاکرات نتیجه بخش خواهد بود.

  عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان با توجه به تحقق حماسه سیاسی یادآور شد: یکی از راههای رسیدن به حماسه اقتصادی تغییر بافت اداری در کشور است؛ تأکید زیادی بر حضور جوانان و به نوعی بافت جوان در عرصه تصمیم گیری های کشور دارد.

  * نظام تصمیم گیری کشور باید به اتاق شیشه ای برود / برنامه های اقتصادی ام را منتشر می کنم

  این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در ادامه برنامه های خود صبح امروز در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور حاضر شد.

  وی اظهار کرد: حماسه حکایت از این می کند که شرایط مهم و حساسی را پیش رو داریم و نیازمند یک حرکت قوی، سازمان یافته و جهادی هستیم؛ در سال گذشته نیز حضرت آقا فرمودند که در پیچ تاریخی قرار داریم که باید در سال جاری در این راستا با دو بال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

  وی افزود: حماسه نیاز امروز کشور است و زمانی که رهبر معظم انقلاب این شعار را فرمودند قصد داشتم که بگویم می توان حماسه سیاسی و اقتصادی در کشور خلق کرد همانطور که در سال گذشته شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی را طرح کردم و می خواستم بگویم که می توان از تولید ملی پیش از پیش حمایت کرد در حالی که به این شعار عمل نکردیم و امروز به خاطر پیروی نکردن و دقت نکردن ناکامی های زیادی گریبانگیر ما شده است.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه برای خلق حماسه سیاسی باید مردم مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشند خاطرنشان کرد: این حماسه سیاسی با انتخاب یک نفر برجسته، صاحب برنامه، توانمند، با تیم قوی و عزم جدی و منتظم به قانون و برنامه و فسادگریز و فردی اصلح اتفاق می افتد و مطمئناً گام اول حماسه سیاسی انتخاب این اصلح با مشارکت حداکثری ملت ایران خواهد بود؛ گام دوم حماسه اقتصادی است که در آن بُعد هم باید ملت ایران مشارکت بالایی داشته باشد.

  وی با بیان اینکه حماسه بدون حضور گسترده و توانمند و مبلغ حماسه یعنی جوانان شکل نمی گیرد، تصریح کرد: امروز جوانان ما صاحب یک اندیشه خوب بوده و جامعه نخبگی خوبی را تشکیل داده اند و بنابراین باید تفکر، توان، تلاش و دانش این جوانان را در خدمت این تفکر حماسی قرار دهیم.

  * دولت نهم و دهم شعارهای آرمان های انقلاب را مطرح کرد ولی نتوانست حفظ کند

  حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه با اشاره به نقاط قوت دولت احمدی نژاد اذعان داشت: مطرح کردن شعارهای آرمان های انقلاب از نقاط قوت این دولت بود که البته نتوانست آن را حفظ کند ولی به هر حال توانست مد جدید آرمانگرایی و نگاه به شعارهای امام و انقلاب را در کشور ایجاد کند قطعاً موفقیت دولت آینده در این است که در این مسیر حرکت کرده و پایبندی و التزام خود را تا پایان حفظ کند.

  به گفته وی، رویکرد نگاه ویژه به مناطق محروم، تغییر بافت نظام مدیریتی و چرخش مدیریتی کشور و سفرهای استانی از دیگر نقاط قوت دولت احمدی نژاد محسوب می شود.

  وی در ادامه با بیان اینکه مهم ترین مسئله امروز کشور اقتصاد بوده و نقطه کانونی عبور از مشکلات نیز اقتصاد است، یادآور شد: اقتصاد کشور امروز دچار دو عارضه جدی رکود و تورم است چرا که افزایش نقدینگی منجر به گرانی و رکود منجر به کاهش اشتغال شده است.

  * تولید، موتور رکودشکنی در کشور است

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه با تولید و افزایش اشتغال و جذب سرمایه می توان رکود را از بین برده و تورم را کاهش داد، تصریح کرد: بنده تنها مسئولی هستم که بدون استثناء با تمام فعالان اقتصادی در تمام حوزه ها در سطح کشور جلسه داشتم.

  وی افزود: در همین راستا سعی کردیم تمام مشکلات اقتصادی کشور را به صورت ریز بررسی کنیم؛ ظرف ۲،۳ روز آینده برنامه اقتصادی خود را که نزدیک به ۶ ماه زمان برده است منتشر می کنم.

  وی با بیان اینکه سیاست های ما باید روی تولید متمرکز باشد، گفت: اولین گام اصلاح زیرساخت ها تولید است در حال حاضر متأسفانه بوروکراسی اداری بسیار سخت است به گونه ای که یک تولیدکننده برای دریافت مجوز و تسهیلات اداری باید از هفت خوان عبور کند در حالی که این تولید را مشکل و پرهزینه کرده و رقابتی کردن را از آن گرفته است.

  * اصلاح نظام اداری - مالی نیاز امروز کشور است

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با تأکید بر اصلاح نظام بانکی در دولت یازدهم گفت: در صورت رأی آوردن قطعاً نظام بانکی، نظام اداری، نظام مالیاتی، نظام گمرکی کشور را اصلاح می کنم، متأسفانه از زمان دولت آقای هاشمی تا امروز شعار اصلاح نظام بانکی را سر داده ایم ولی هنوز کاری انجام نشده است.

  وی ادامه داد: در زمان پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی به بانک مرکزی گفتیم که گزارش بدهد در حالی که به ما پاسخ داد اطلاعات لازم را ندارم و کمی زمان می برد؛ جای این سئوال باقی است که چطور با ال سی جعلی ۳ هزار میلیارد بین بانک های کشور انتقال داده شده ولی بانک مرکزی در جریان قرار نگرفته است.

  وی با بیان اینکه اگر مبارزه با فساد در کشور شکل نگیرد تولید زمین گیر خواهد شد، تصریح کرد: قطعاً موفقیت اقتصادی به بازسازی نظام اداری - مالی کشور نیاز دارد.

  * آمده ام تا بداخلاقی ها را براندازم

  حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه سخنان خود با اشاره به مهم ترین معضلات فرهنگی کشور اظهار کرد: امروز اعتماد، خوش بینی و امید و باورهایمان در کشور سست شده است، امروز عارضه اخلاق زیرساخت تحولات فرهنگی را آسیب می زند.

  وی تأکید کرد: من آمده ام تا بداخلاقی ها را براندازم و یا کم کنم و در این راستا در ابتدای از خودم شروع می کنم؛ در حال حاضر به ستادهای خود گفته ام رأی حلال می خواهم نه رأی تخریب و دروغ و رأی ماجراجویانه چرا که پیروزی قطعی ما این است که مسیر درست را ادامه دهیم و از طرفی با رأی حلال می توان فعالیت کرد.

  * نظام اداری و تصمیم گیری کشور باید به درون اتاق شیشه ای برود

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با تأکید بر گردش شفاف اطلاعات در کشور متذکر شد: یک جامعه مثبت و نظام موفق زمانی اتفاق می افتد که گردش اطلاعاتی شفاف داشته باشد.

  وی خاطرنشان کرد: با گردش اطلاعاتی شفاف بخش بزرگی از فساد نیز در کشور کنترل می شود؛ نظام اداری و تصمیم گیری کشور باید به درون اتاق شیشه ای برود.

  *در مراحل بعدی ائتلاف دیگری را پیش بینی کرده ایم/ عمده پول های افسانه ای در اختیار پولداران بزرگ

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه ما برای مرحله بعد یعنی بعد از خروجی واحد از ائتلاف ها نیز ائتلاف دیگری را پیش بینی کرده ایم، گفت: عمده پول های افسانه ای در سال های اخیر در اختیار پولداران بزرگ گذاشته شده است.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی گفت: فساد عمده این پرونده در مدت ۶ ماه اتفاق افتاد چرا که ظرف ۱.۵ سال قبل از آن حدود ۸۰۰ میلیارد دلار ال سی جعلی داده بودند و زمانی که بانک شدند ال سی جعلی را نجومی توسعه داده و از بهمن ۸۹ تا مرداد سال ۹۰ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ال سی جعلی تولید کرده بودند.

  وی افزود: آنها بانک خود را ثبت کرده و شعب را حتی انتخاب کرده بودند، در حالی که با توجه به رصد ما در ابتدای تابستان به بانک مرکزی گزارشی را مبنی بر عدم صلاحیت بانکی آنها ارائه دادیم و یک ماه و نیم بعد گزارش تفصیلی در این رابطه ارائه شد و خود در آن زمان نیز تمام پرونده به صورت کامل فاش شد.

  * نظام آموزشی فعلی را قبول ندارم

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه اصلاح فرهنگ باید از خانواده ها و مهدهای کودک و آموزش و پرورش آغاز شود، خاطرنشان کرد: بنده اگر رأی بیاورم نصف حجم کتاب ها را کاهش می دهم بنده به هیچ عنوان نظام آموزشی فعلی را قبول ندارم چرا که باید دانش پایه، اصول پایه و ارزشی را آموزش دهیم.

  وی تصریح کرد: چطور یک جوان ۱۸ ساله غربی می تواند روی پای خود ایستاده و استقلال یابد ولی جوانان ما نمی توانند، در حال حاضر متأسفانه نظام آموزشی ۳۰،۴۰ سال قبل را تکرار می کنیم و یا توسعه می دهیم در حالی که باید مبنا و محتوای نظام آموزشی را تغییر دهیم.

  وی تأکید کرد: باید امروز نظم به عنوان شاکله زندگی و قانون مداری به فرزندان خود آموزش دهیم.

  * هر دو ائتلاف موجود اصولگرایان مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز است

  حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه با اشاره به حمایت جامعه روحانیت مبارز از ائتلاف های موجود اصولگرایان برای انتخابات پیش رو گفت: حرف جامعه روحانیت این است که اصولگرایان در قالب ائتلاف حضور پیدا کنند و پایبند به اصول و ائتلاف باشند حتی در حال حاضر ما برای مرحله بعد یعنی بعد از خروجی واحد از ائتلاف ها نیز ائتلاف دیگری را پیش بینی کرده ایم.

  * کاندیداهای دولت منابع لایزالی را در اختیار دارد

  کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در بحث دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منابع مالی زیادی نداریم ولی به تئوری قطره در تبلیغات انتخاباتی معتقدم افزود: در تئوری قطره اخلاص، امید و انگیزه است و از طرفی برنامه من رأی حلال است.

  وی افزود: البته برخی مانند کاندیدای دولت امکانات و منابع لایزالی را در اختیار دارند و راحت هزینه می کنند در حالی که اعتقاد ندارم که سیستم دولت قادر هست کاندیدای خود را به پیروزی برساند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور تأکید کرد: بنده فکر می کنم کسی بهتر از من مسائل و مشکلات کشور را نشناسد و هیچ کس به اندازه من حوزه های مختلف کشور را در حال حاضر نمی شناسد؛ تردید ندارم که هیچ کس نیز همانند بنده پشتوانه اجرایی در کشور داشته باشد.

  * نامه بنده و ۱۴ وزیر دیگر دولت نهم به مقام معظم رهبری محرمانه بود/ متأسفم که اجرا نشد

  حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه در پاسخ به سئوالی در ارتباط با نامه خود به همراه متکی و ۱۳ وزیر دیگر دولت نهم به مقام معظم رهبری در سال گذشته گفت: متأسفم که این نامه اجرا نشد البته این نامه محرمانه بود ولی علنی کردند ولی درعین حال هنوز هم کسی محتوای آن را نمی داند.

  وی در ادامه با طرح این سئوال که آیا در کشور ۱۵ وزیر حق ندارند به مقام معظم رهبری نامه بنویسند اظهار داشت: ما خدمت مقام معظم رهبری نوشتیم که دولت نیاز دارد از این مراحل عبور کند البته برخی با خبر القایی و انحراف این نامه را منتشر کردند در حالی که ما در آن نامه گفتیم که به دولت اختیارات ویژه ای داده شود و البته توصیه های عمومی نیز در آن نامه آورده شده بود.

  وی در ادامه با بیان اینکه دولت در برخی از مأموریت های برنامه ناموفق بوده است اذعان داشت: هیچ کاندیدایی حق ندارد برنامه ای خلاف برنامه پنجم و سیاست های کلی نظام ارائه دهد بلکه تنها باید اولویت های خود و تدابیر مورد نظر خود را ارائه دهد.

  * با بدسیاستی ها و اختلاف ارز، پول های افسانه ای در اختیار عده ای گذاشته شد

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لیست ۳۰۰ نفره مفسدان اقتصادی که از سوی رئیس جمهور مطرح شده بود اظهار کرد: برخی ادعا کردند لیستی از متخلفان اقتصادی در جیب خود دارند و گفتند که ۳۰۰ نفر هستند در حالی پرونده نیمی از این ۳۰۰ نفر مربوط به زمین های یک هکتاری یا ۵ هکتاری بود.

  وی با تاکید بر اینکه با بدسیاستی ها و اختلاف ارز پول های افسانه ای در اختیار عده ای گذاشته شده است، متذکر شد: بخش عمده پول های افسانه ای در سال های اخیر در اختیار پولداران بزرگ گذاشته شده است بنابراین نباید با شعار موج درست کنیم امروز گرانی ها و بیکاری ها بر کسی پوشیده نیست؛ هر روز چشم باز کنید بانک های سر به فلک کشیده جدید را در کشور می بینید و این بدان معنی است که پول جمع شده ولی کار تولید نمی شود و به عبارت دیگر پول نقد در پروسه های مختلف تبدیل به سرمایه عده ای در کشور می شود و بعد هم به بانک ها انتقال می یابد. باید پاسخ داد که با ۶۰۰،۷۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی در کشور چکار کرده ایم.

  حجت الاسلام پورمحمدی تأکید کرد: شما که اینقدر بگم بگم می گویید برای یک بار این لیست مفسدان را منتشر کنید، چرا لیست را منتشر نمی کنید، چون می دانید نمی توانید جواب تصمیمات خود را بدهید و لذا با فضای ابهام تصمیمات اشتباه را پیش می برید.

  وی یادآور شد: چرخه انحراف و چرخه ضعف مدیریت و چرخه ابهام را در کشور باید برگردانیم و اصلاح کنیم.

  * در ۲۷ ماه گذشته ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها این حرکت دولت را جزو حرکتهای قابل دفاع دانست و افزود: البته به درستی اجرا نشد قطعاً در دولت یازدهم باید بخشی از جامعه به صورت مستقیم یارانه دریافت کنند همچنین باید به تولید برای افزایش اشتغال و افزایش درآمد ملی یارانه بدهیم.

  وی ادامه داد: به تأمین اجتماعی نیز باید یارانه تخصیص داده شود چرا که طبقه متوسط جامعه نظام تأمین اجتماعی مطمئن می خواهد؛ اگر یارانه به این سه بخش به صورت منظم داده شود قطعاً شاهد کاهش نوسانات اقتصادی مانند تورم خواهیم بود و در پی آن نیز فاصله طبقاتی در جامعه اصلاح می شود.

  کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری یادآور شد: نزدیک به یکصدهزار میلیارد تومان یارانه ظرف مدت ۲۷ ماه گذشته پرداخت کرده ایم که البته حال می بینیم عجب سرمایه عظیمی است؛ قطعاً دولت یازدهم باید هزینه ها را کاهش دهد و بخش عمده ای از نقدینگی کاهش یابد.

  وی با بیان اینکه هدایت نقدینگی به تولید منجر به کاهش تورم می شود خاطرنشان کرد: عده ای امروز شعار می دهند که یارانه را ۲۵۰ هزار تومان، ۱۳۰ هزار تومان و… می کنند در حالی که این منوط به آن است که بنزین را به ۳ هزار تومان برسانیم ضمن اینکه این حرکت تورم و ویرانی را در کشور تولید می کند.

  اخلاق اصولگرایان انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پول جمهوری اسلامی حمایت از کار و سرمایه ایرانی دولت ریاست جمهوری نقدینگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها